Informacja o działalności Krajowej Rady Sądownictwa w 2023 roku wraz ze sprawozdaniem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka (druki nr 450 i 509).
Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Wystąpiła dzisiaj przed nami prezes Krajowej Rady Sądownictwa, a właściwie rasowa polityczka. Trochę aż dziw, że jeszcze do Prawa i Sprawiedliwości się nie zapisała, ponieważ jej wystąpienie było czysto polityczne, a nie merytoryczne. Bo ja pytam: Dlaczego ta polityczna KRS milczała, kiedy działa się afera hejterska? Dlaczego milczała, kiedy robiono nagonkę na sędziów? Dlaczego milczała, kiedy dokonywały się polityczne zmiany?
(Poseł Patryk Wicher: Trzeba znać kompetencje KRS.)
Teraz państwo mówicie o praworządności na wszystkie możliwe sposoby. Praworządność zostanie przywrócona, a ci, którzy ją zniszczyli, zostaną ukarani. Ci, którzy kradli pieniądze z budżetu państwa i funduszy, np. Funduszu Sprawiedliwości. Czeka ich sprawiedliwa kara. Bo na tym polega praworządność, że sądy są niezależne, niezawisłe i wymierzają sprawiedliwe i uczciwe kary. Gdzie była Krajowa Rada Sądownictwa, kiedy działo się wbrew obywatelom, wbrew ich prawom to wszystko (Dzwonek), co miało miejsce przed 8 laty? A więc nie dziwię się, że polityczka stoi na czele KRS, bo to jest wasza niemalże partyjna koleżanka. (Oklaski)