Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Krystyna Skowrońska pyta czy nie wstyd za pegasusy

Krystyna Skowrońska pyta czy nie wstyd za pegasusy

Krystyna Skowrońska w archiwalnej wypowiedzi pytała, czy nie wstyd wydawać środki z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnych na pegasusy i inwigilację rodzin. Krytykowała zmarnowane dwa lata, w których senatorowie i posłowie przygotowali projekt, oraz domagała się wyjaśnień dotyczących wsparcia z tego funduszu w latach 2020–2022.

Najważniejsze zarzuty


Skowrońska wskazała, że przez dwa lata projekt przygotowany przez senatorów i posłów został zmarnowany. Wymieniła senatorów Magdę Kochan, Krzysztofa Kwiatkowskiego i Jana Filipa Libickiego oraz posłanki Anitę Kucharską-Dziedzic, Monikę Falej i Renatę Durdę jako autorów i przedkładających projekt.

Krytyka wydatkowania Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnych


Posłanka zarzuciła, że środki z Funduszu były wydatkowane na pegasusy i inne wsparcia służące inwigilacji rodzin, co według niej prowadziło do łamania prawa i przestępstw. Podkreśliła, że pieniądze te były wydatkowane niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Pytania o rozliczenia 2020–2022


Skowrońska domagała się szczegółowych wyjaśnień, jak wyglądało wsparcie z tego funduszu w latach 2020–2022 i jakie działania zostaną podjęte, aby te środki rzeczywiście trafiały do osób pokrzywdzonych.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Panie Marszałku, Panie i Panowie posłowie, Panie Ministrze, czy Państwu nie wstyd wpisu dwóch zmarnowanych lat, kiedy to senatorowie Pani Magda Kochan, Pan Krzysztof Kwiatkowski, Pan senator Jan Filip Libicki, ale i posłowie Pani Anita Kucharska-Dziedzic, Pani Monika Falej oraz Pani Renata Durda przygotowały projekt, przedłożyły ten projekt. Zmarnowane dwa lata dla bezpieczeństwa w rodzinie. I teraz, czy Państwu nie wstyd również tego, że z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnych Państwo wydajecie na pegasusy i inne wsparcia do inwigilacji rodzin, do łamania i do przestępstw, bo te pieniądze były wydatkowane niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Chciałam się zapytać, jak wyglądało wsparcie z tego Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnych w roku 2020 do 2022 i co zrobicie, aby te pieniądze szły do osób pokrzywdzonych. Dziękuję.