Jarosław Kaczyński: Unia zmierza w stronę jednego państwa
Jarosław Kaczyński ostrzega przed przekształceniem Unii Europejskiej z organizacji międzynarodowej w jedno państwo, co zagraża suwerenności Polski.
Mówi też o ekonomicznym duszeniu kraju przez polityki związane z zielonym ładem i ETS, które obciążają gospodarstwa domowe i przemysł.
Podkreśla, że wyjście z tej sytuacji wymaga przejęcia władzy i prowadzenia polityki ukierunkowanej na sukces Polski i Polaków.
Wypowiedź z 25-01-2026 r.
Profil posła:
https://videoparlament.pl/poslowie/jaroslaw-kaczynski
Mówi też o ekonomicznym duszeniu kraju przez polityki związane z zielonym ładem i ETS, które obciążają gospodarstwa domowe i przemysł.
Podkreśla, że wyjście z tej sytuacji wymaga przejęcia władzy i prowadzenia polityki ukierunkowanej na sukces Polski i Polaków.
Wypowiedź z 25-01-2026 r.
Jarosław Kaczyński - Konferencja prasowa
Profil posła:
https://videoparlament.pl/poslowie/jaroslaw-kaczynski
Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.
Inne wystąpienia
Jarosław Kaczyński: Ogłosił wycofanie kandydata do NIK
Jarosław Kaczyński: Wybory sfałszowane - wniosek o skrócenie kadencji
Jarosław Kaczyński: Polska wieś zasługuje na równość i godność
Jarosław Kaczyński: O porcie Elbląg i przeciążeniu uczniów
Jarosław Kaczyński apeluje o zamrożenie cen prądu
Jarosław Kaczyński: Kobieta - lemur, ludzie - koty
Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →
Roman Giertych
Roman Giertych: Tarczyński pochwala zabójstwo
Karol Nawrocki
Karol Nawrocki: Pamięć to zobowiązanie wobec wolności
Prezydent
Wojciech Kolarski: Polska, Litwa i Ukraina - wspólny hołd i przyszłość
Karol Nawrocki
Karol Nawrocki: Mundur polskiego żołnierza jest święty
Konfederacja
B. Pejo: Rekordowa ukraińska grupa przestępcza w Polsce
Karol Nawrocki
Karol Nawrocki dziękuje za spotkanie w Trójkącie Lubelskim
Artykuły
Artykuł
Nawrocki wetuje SAFE - Kaczyński chwali, rządzący atakują
Artykuł
Ceny paliw: Kaczyński zarzuca rządowi celowe podnoszenie cen
Artykuł
Spór o Czarnka, OZE i SAFE dla armii - o czym mówiono w Radiu ZET
Artykuł
[Wywiad] Kaczyński ogłasza Przemysława Czarnka kandydatem na premiera
Artykuł
Mentzen pyta o politykę PiS. Czarnek obiecuje odpowiedź i dialog
Artykuł
Kaczyński zaprasza na konwencję w Krakowie: czas zejść z kursu na katastrofę
Transkrypcja
Dziękuję bardzo, dziękuję. Szanowni Państwo, w miejscu, gdzie byłem poprzednio, więc w Skarżysku Kamiennym, Kamiennej, mówiłem o diagnozie tej sytuacji, w której w tej chwili się znajdujemy i o sposobach wyjścia, wyjścia w tej sytuacji, która jest trudna, bo o tych trudnościach była w gruncie rzeczy cała ta diagnoza. Ale nie warto się powtarzać. Wobec tego o diagnozie bardzo krótko, natomiast później o nieco innych sprawach, które są w tej chwili szczególnie bulwersujące, ale także o tym, w jaki sposób mamy z tego wszystkiego wyjść, bo chyba każdy z nas wie, że to wyjście to nie próba przekonania tych, którzy dzisiaj rządzą, żeby byli inni niż są, bo to się na pewno nie uda, o tym tutaj już Pan Rzecznik mówił, tylko po prostu przejęcie władzy, a więc tym problemem centralnym jest to, jakim odebrać tą władzę, którą dzięki oszustwom uzyskali i jak przeprowadzić politykę, która będzie prowadziła do sukcesu Polaków i sukcesu Polski, bo tych dwóch sukcesów nie można od siebie odrywać. Sukces Polski powinien być sukcesem Polaków, a sukces Polaków powinien być sukcesem Polski. Tylko tak to należy rozumieć, ale kilka słów o tej diagnozie powiem. A więc po pierwsze znajdujemy się w tej chwili w niełatwej sytuacji międzynarodowej, w niełatwej sytuacji dlatego, że tu w Europie, w Unii Europejskiej mamy do czynienia z takim procesem, który ja już wielokrotnie podczas takich spotkań nazwałem duszeniem, duszeniem naszego kraju, duszeniem z jednej strony i to w swoich ostatecznych skutkach jest najgorsze, politycznym. Ono zmierza do tego, by Polska została zmuszona do przyjęcia tego rozwiązania, które jest dzisiaj proponowane przez Niemcy i Francję, głównie przez Niemcy i Francję, niektóre kraje, jak sądzę, nie dlatego, że tak uważają, tylko uważają, że nie są w stanie się przeciwstawić i się z tym zgadzają. Chodzi po prostu o powołanie jednego państwa. Unia Europejska ma zmienić się z Organizacji Międzynarodowej w jedno państwo. Kto będzie w tym państwie dominował? No Niemcy i Francja bardzo często i to nie są moje słowa, bo to inni tak mówią i to nie w Polsce, tylko w Europie, że to będzie po prostu oznaczało, że będą w Europie dwa państwa suwerenne i decydujące, Niemcy głównie, no i Francja, jako można powiedzieć dodatek, będzie miała wpływy szczególnie na południe Europy, na pozostałe tą suwerenność po prostu stracą, czyli nasza suwerenność będzie znów historycznym incydentem, nasza niepodległość będzie historycznym incydentem, bo przez 120 kilka lat byliśmy niepodlegli, w ogóle nie było nas na mapach politycznych Europy. Już przedtem byliśmy zależni przez wiele dziesięcioleci, to się zmieniało, ale naprawdę można ten okres określić jako niewiele poniżej 80 lat, później 20 lat niepodległości, czy tam 21 jest pełna lat niepodległości, no i później znów okres PRL-u, czyli utrata w gruncie rzeczy niepodległości i dopiero w 89 roku i w dwóch latach następnych, żeśmy tą niepodległość odzyskali. To będzie uderzało i w naszą godność narodową, bo być dużym narodem europejskim i nie mieć niepodległości, to naprawdę hańba, to by bardzo, bardzo źle świadczyło Polaka, gdyby się na to zgodzili, gdyby nie potrafili się temu przeciwstawić, ale to uderza także w nasze ekonomiczne interesy we wszystkich dziedzinach. Każdy albo prawie każdy Polak na tym straci, poza tym, którzy będą się wysługiwali, tym, którzy będą nas nadzorowali i rządzili. No zawsze taka grupa w czasie wojny, to byli Volksdeutsche, się znajdzie, ale to jest zawsze mniejszość, to jest ta najpodlejsza mniejszość, w każdym narodzie są tacy ludzie. Ogromnej większości Polaków ta zmiana nie tylko nie będzie służyła, ale będzie ich niszczyła. I to jest ten plan, który jest dzisiaj realizowany krok po kroku, czasem troszkę się cofają, czasem idą do przodu, ale on jest oczywisty, on jest zapisany, on jest w tej chwili już w trakcie realizacji, bo cały ten proces zawarcia nowych traktatów europejskich już trwa. On jest, powtarzam, w dość już zaawansowanej fazie. Sprawa druga, no to jest duszenie ekonomiczne, bo różne zielone łady, różne inne ograniczenia, które w tej chwili funkcjonują w Europie, szczególnie te związane z ETS-em, z energetyką, to skądinąd jest też związane z zielonym ładem. To wszystko służy pewnym interesom, doraźnym interesom ekonomicznym, ale ogromnie wręcz obciąża naszą gospodarkę i poszczególne gospodarstwa domowe. To, co płacimy w tej chwili w rachunkach, że energię i co płaci przemysł, co oczywiście zwiększa koszty właściwie wszystkich wyrobów, to właśnie jest wynik tej polityki. Ta polityka, co prawda, dzisiaj jest podważana, szczególnie przez Stany Zjednoczone, już nieco kwestionowana także w wielu krajach Europy, ale zadała już nam ciężkie ciosy i będzie zadawała dalej, jeżeli się temu nie będziemy potrafili przeciwstawić. I dodam, że są takie państwa już dzisiaj w Europie, które nie należą do najsilniejszych, a mimo wszystko mówią nie, mówią zdecydowanie nie, tak jak mówią to Czechy, od chwili, kiedy rządzi tam Babiš, jak mówią to Węgry, jak za chwilę powie to Słowacja, jak w niektórych dziedzinach, ale to jest związane z innym zabiegiem, należącym do tej samej kategorii, czyli z Mercosurem, czyli tą bardzo dzisiaj znaną, umawianą, więc chyba nie muszę tłumaczyć, o co chodzi, umową z Ameryką Południową, ale z nieszczęścią Ameryki Południowej mówią Francuzi, którzy właściwie z góry powiedzieli, że co prawda przyjmują to, ale zrobią takie kontrole, taki mechanizm, który w gruncie rzeczy uniemożliwi realizację tej umowy. A więc tu jest tak, że można by coś uczynić, tylko trzeba mieć wolę i nie trzeba być żadnym wielkim mocarstwem, żeby tak właśnie uczynić. I to jest ta sprawa druga, no i wreszcie jest ta sprawa trzecia, bardzo prosta. Szanowni Państwo, chyba nikt tutaj na tej sali, bo widzę tutaj ludzi w różnym wieku, także ludzi bardzo młodych, a więc z natury rzeczy najbardziej łatwych do przekonania, do jakichś zupełnie nowych idei, no ale nikt chyba nie zaprzeczy, że Państwo się dzielą na mężczyzn i kobiety. No albo jeżeli spojrzę tu na niektóre twarze, to na dziewczynki i chłopców, czy dziewczęta i chłopca. Chyba, że się ktoś będzie temu przeciwstawiał, no uważał, że ma inne zdania, ale jakoś nie widzę kandydatów. Chotów, szanowni Państwo, no przecież nam to już w tej chwili, no muszają, używając takiego języka prostego, poczęściej nawet można powiedzieć młodzieżowego, wciskają. Już w dokumentach ma to być na przykład na takiej zasadzie, że nie mąż i żona, tylko małżonek jeden, małżonek dwa. Już mają być kary za to, że się ogłosi, że się szuka murarza, a nie osobę murarską, albo osoby do wypełniania zadań murarskich, etc., etc. Proszę Państwa, zauważcie, że to jest z jednej strony stara socjotechnika wszystkich rewolucji, wszystkich tych, którzy chcą zmienić świat, zmienić człowieka, odrzucić prawo naturalne. Ale z drugiej strony, czy Państwo nie zauważają, że tutaj są przekraczane już nie tylko granice zdrowego rozsądku, ale także granice śmieszności, że jest to po prostu wszystko jakąś przerażającą komedią, ale też nam to wciskają. Przecież gdyby Polska funkcjonowała tak, jak funkcjonowała...
---
---