Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Grzegorz Braun pyta: Czy eksperyment na dzieciach jest kontynuowany?

Grzegorz Braun pyta: Czy eksperyment na dzieciach jest kontynuowany?

Grzegorz Braun zwrócił się do Rzecznika, dziękując i przypominając, że rok wcześniej Rzecznik jako jedyny urzędnik tego szczebla wyraził zaniepokojenie eksperymentowaniem na dzieciach w procesie szczepień. Braun zapytał o wyniki kwerendy w tej sprawie i czy ten eksperyment na dzieciach nie jest kontynuowany.

Najważniejsze ustalenia


Grzegorz Braun podziękował Rzecznikowi i przypomniał, że rok wcześniej to on jako jedyny urzędnik wyraził zaniepokojenie używając określenia "eksperymentowanie na dzieciach" w kontekście szczepień.

Pytanie o wyniki kwerendy


Braun zażądał informacji, jakie są wyniki weryfikacji doniesień o szczepieniu, w tym o szczepieniu "nawet bardzo małych dzieci", które Rzecznik zapowiadał sprawdzić.

Możliwy wymiar prawny


W wystąpieniu podkreślono, że takie szczepienia mogłyby stanowić przestępstwo, ponieważ najprawdopodobniej zachodziłyby bez decyzji sądów opiekuńczych.

Wątpliwość co do kontynuacji eksperymentu


Braun pytał bezpośrednio, czy ten eksperyment na dzieciach przypadkiem nie jest kontynuowany, oczekując jasnej odpowiedzi i wyników przeprowadzonej kwerendy.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Szczęść Boże, Panie Rzeczniku i podziękowania. Podziękowania przede wszystkim za to, że przed rokiem niespełna tutaj w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej pan jako jedyny chyba urzędnik tego szczebla, a może w ogóle w całym tym układzie rządowym wyraził zaniepokojenie eksperymentowaniem na dziecię w procesie szczepień. Pan wówczas użył pan tego słowa, podzielił się pan niepokojem i powiedział pan, że będzie pan weryfikował doniesienia o szczepieniu, cytuję, nawet bardzo małych dzieci, co byłoby przestępstwem, gdyż najprawdopodobniej zachodziłoby bez decyzji sądów opiekuńczych. Jakie są wyniki pana kwerendy w tej sprawie i czy ten eksperyment na dzieciach przypadkiem nie jest kontynuowany?