Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Jadwiga Wiśniewska wycofuje wnioski i ogłasza krótką przerwę

Jadwiga Wiśniewska wycofuje wnioski i ogłasza krótką przerwę

Jadwiga Wiśniewska zgłosiła sprawę formalną i poinformowała o rezygnacji z wniosków, które miała zgłosić w imieniu Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Wyjaśniła, że pierwotnym celem było ogłoszenie pięciominutowej przerwy, ale ostatecznie podziękowała marszałkowi za powrót do formy.

Przebieg zgłoszenia


Jadwiga Wiśniewska zwróciła się do marszałka w sprawie formalnej, pytając, czy kontynuować, po czym zdecydowała się zgłosić sprawę formalną i poprosiła o głos.

Treść rezygnacji z wniosków


Rezygnuję z wniosków, które miała zgłosić w imieniu Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość - poinformowała, tłumacząc, że wnioski miały doprowadzić do ogłoszenia krótkiej, pięciominutowej przerwy.

Powód proponowanej przerwy


Celem proponowanej przerwy miało być danie czasu marszałkowi "ochłonąć"; wobec stwierdzenia poprawy stanu marszałka, Wiśniewska zrezygnowała z wniosku i podziękowała za powrót do formy.

Znaczenie proceduralne


Wystąpienie skupiło się na procedurze sejmowej - zgłoszeniu sprawy formalnej, rezygnacji z wniosków i propozycji krótkiej przerwy, z wyraźnym wskazaniem, że działanie miało charakter porządkowy i organizacyjny.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
W sprawie formalnej pani poseł Jadwiga Wiśniewska, czy pani poseł zechciała, aby przestać, pani woli rozmawiać przez telefon, czy w sprawie formalnej teraz? Zdecydowała się pani poseł w sprawie formalnej. Serdecznie zapraszam. Dziękuję bardzo, panie marszałku. Rezygnuję z wniosków w sprawie formalnej, który miałam zgłosić w imieniu Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, aby ogłosić pięciominutową przerwę, żeby pan marszałek ochłonął, ale widzę, że pan marszałek wrócił do formy i dziękuję bardzo.