Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Kinga Gajewska apeluje o głos uczniów w komisjach konkursowych

Kinga Gajewska apeluje o głos uczniów w komisjach konkursowych

Kinga Gajewska mówiła o umożliwieniu pełnoletnim członkom samorządu uczniowskiego udziału w komisjach konkursowych i opowiedziała się za przyjęciem złożonej przez siebie poprawki. Podkreśliła, że uczniowie są najważniejsi w szkole i ich głos powinien być wysłuchany.

Treść proponowanej poprawki


Złożyła poprawkę, która ma dać możliwość pełnoletnim członkom samorządu uczniowskiego obecności w komisjach konkursowych. Poprawka została złożona na ręce Pana Marszałka i miała być dziś poddana pod głosowanie.

Argumenty o roli młodzieży


Argumentowała, że w szkole w największej liczbie są uczniowie i to oni są naprawdę najważniejsi. Podkreślała potrzebę zwiększania partycypacji młodzieży w życiu społecznym i publicznym oraz to, że uczniowie powinni móc wybierać swojego dyrektora.

Apel do Podkomisji i przebieg głosowania


Zaapelowała do członków Podkomisji Zespołów do Spraw Młodzieży, a szczególnie do Kukiz 15, o poparcie poprawki. Zaznaczyła, że poprawkę złożyła wczoraj, dziś będzie ją głosowano i przystąpiła do głosowania, dziękując na zakończenie.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Bardzo proszę. Szanowny Panie Marszałku, Wysoka Izbo, to jest bardzo, bardzo ważna poprawka. I tutaj wielka prośba do członków Podkomisji Zespołów do Spraw Młodzieży i szczególnie do Kukiz 15. Otóż w szkole w największej liczbie są uczniowie. I to oni są naprawdę najważniejsi. I głos uczniów powinien być wysłuchany. Dlatego my chcemy dać im tę możliwość. Złożyłam wczoraj na ręce Pana Marszałka poprawkę. Dzisiaj będziemy ją głosowali, żeby dać możliwość pełnoletnim członkom samorządu uczniowskiego obecność w komisjach konkursowych. Państwo tyle mówicie o młodzieży, o zwiększaniu ich partycypacji w życiu społecznym, w życiu publicznym. Więc dajmy młodym ludziom głos w komisjach konkursowych. Niech oni też mogą wybrać swojego dyrektora. I my dzisiaj mówimy po tych konferencjach, które państwo organizowali i po prostu sprawdzą. Dziękuję bardzo. Przystępujemy do głosowania. Dziękuję. Dziękuję. Dziękuję. Dziękuję.