Brak odpowiedniej wtyczki Adobe Flash Player
Ściągnij
21. Informacja o działalności Rady Mediów Narodowych w 2019 roku (druk nr 293) wraz z komisyjnym projektem uchwały (druk nr 489).
22. Sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2019 roku wraz z informacją o podstawowych problemach radiofonii i telewizji w 2019 roku (druk nr 393) oraz komisyjnym projektem uchwały (druk nr 490).
Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Podczas dzisiejszej dyskusji pada bardzo wiele gorzkich, krytycznych słów wobec tzw. mediów publicznych, w szczególności wobec tzw. telewizji publicznej. Nie będę powtarzać tych argumentów. Natomiast chcę zapytać większość, która rządzi Krajową Radą Radiofonii i Telewizji i Radą Mediów Narodowych, chcę zapytać państwa wprost, czy państwu zwyczajnie, po ludzku nie jest wstyd. Otóż zazwyczaj krytycy tego, co widać w tzw. telewizji publicznej, skupiają się na bezpośrednich wykonawcach tego, co telewizja pokazuje, a ja chciałbym przypomnieć, że są dwie instytucje, czyli Rada Mediów Narodowych i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, odpowiedzialne za to, kto kieruje tzw. mediami publicznymi w Polsce, i mające narzędzia do tego, aby te media rozliczać z tego, co one pokazują i o czym mówią. Co państwo robicie z tymi narzędziami? Nie robicie absolutnie nic. Kiedy Rada Języka Polskiego (Dzwonek) krytykuje TVP za nierzetelność pasków, państwo nie zwracacie na to uwagi. Kiedy w dniu śmierci Pawła Adamowicza emitowany jest w ˝Wiadomościach˝ TVP skrajnie nierzetelny materiał, państwo stwierdzacie, że nie narusza on rzetelności dziennikarskiej. Tolerujecie państwo na co dzień hejt, szczucie i kłamstwa. W związku z tym mam jedno pytanie. Możecie pisać i przedstawiać nam raporty liczące setki stron, a jedno pytanie brzmi: Czy wam po prostu nie jest wstyd? (Oklaski)