Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Zbigniew Sosnowski pyta ministra o dane o bezdomnych i świadczenia

Zbigniew Sosnowski pyta ministra o dane o bezdomnych i świadczenia

Zbigniew Sosnowski zwrócił się do ministra z dwoma pytaniami dotyczącymi zakresu danych z ogólnopolskiego badania osób bezdomnych oraz finansowania świadczeń rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego. W archiwalnym wystąpieniu pytał o szczegóły danych z badania przeprowadzonego w nocy z 7 na 8 lutego oraz o wysokość środków budżetowych przeznaczonych na wypłaty świadczeń w 2012 i zaplanowanych na 2013 rok.

Pytanie o dane o bezdomnych


Pytał, jakimi danymi poza liczbą osób bezdomnych przebywających w placówkach noclegowych i w tzw. miejscach niemieszkalnych będzie dysponowało Ministerstwo po otrzymaniu wyników ogólnopolskiego badania ilości osób bezdomnych przeprowadzonego w nocy z 7 na 8 lutego.

Pytanie o świadczenia rodzinne i Fundusz Alimentacyjny


W drugiej części wystąpienia przypomniał elementarną rolę systemu świadczeń rodzinnych - zasiłków rodzinnych, dodatków do zasiłku rodzinnego, świadczeń związanych z niepełnosprawnością czy urodzeniem dziecka - oraz wsparcie poprzez Fundusz Alimentacyjny dla rodzin, w których egzekucja zasądzonych alimentów jest bezskuteczna. Zwrócił uwagę, że zarówno świadczenia rodzinne, jak i świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego finansowane są ze środków budżetu państwa.

Konkretny wniosek o dane budżetowe


Zadał konkretne pytanie o wysokość środków z budżetu państwa przeznaczonych na wypłaty tych świadczeń w roku 2012 oraz o kwotę zaplanowaną w budżecie na 2013 rok.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Panie Marszałku, Panie Ministrze, Panie i Panowie Posłowie, mam dwa pytania, które kieruję do Pana Ministra. Pytanie pierwsze. Jakimi danymi poza liczbą osób bezdomnych w przebywających placówkach noclegowych i w tzw. miejscach niemieszkalnych będzie dysponowało Ministerstwo w otrzymaniu wyników ogólnopolskiego badania ilości osób bezdomnych przeprowadzonego w nocy z 7 na 8 lutego bieżącego roku? I pytanie drugie. Istotnym elementem wsparcia rodzin z dziećmi na utrzymaniu, w szczególności tych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, jest system świadczeń rodzinnych. Chodzi tu o zasiłki rodzinne, dodatki do zasiłku rodzinnego, świadczenia związane z niespełnosprawnością czy urodzeniem dziecka. Wsparcie poprzez system świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego kierowany jest także do rodzin, w których egzekucja zasądzonych alimentów jest bezskuteczna. Zarówno świadczenia rodzinne, jak i świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego finansowane są ze środków budżetu państwa. Jaka była wysokość środków z budżetu państwa przeznaczonych na wypłaty tych świadczeń w roku 2012, a jaka jest zaplanowana w budżecie na 2013 rok? Dziękuję bardzo.