Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Elżbieta Witek apeluje o minutę ciszy za ofiary stanu wojennego

Elżbieta Witek apeluje o minutę ciszy za ofiary stanu wojennego

Elżbieta Witek przypomniała o 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i wezwała do uczczenia ofiar minutą ciszy. W wystąpieniu wymieniła górników z kopalni Wujek oraz ofiary tłumienia manifestacji w Lubinie, Nowej Hucie i innych miejscowościach.

Przypomnienie rocznicy


Zaapelowała do zebranych o powstanie i przypomniała, że 13 grudnia 2020 roku minęła 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Wymienienie ofiar


W swoim wystąpieniu wskazała na ofiary stanu wojennego - górników kopalni Wujek oraz osoby zabite podczas tłumienia manifestacji w Lubinie, Nowej Hucie i innych miejscowościach.

Apel o minutę ciszy


Wezwała do uczczenia pamięci ofiar minutą ciszy i zakończyła przemówienie kilkukrotnym podziękowaniem.

Podkreślenie znaczenia pamięci


Zwróciła uwagę, że ci Polacy pomimo prześladowań i cierpień urzeczywistnili marzenia o niepodległej Polsce i zasługują na pamięć.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Wysoka Izbo, bardzo proszę wszystkich o powstanie. Wysoka Izbo, 13 grudnia 2020 roku minęła 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętając o jego ofiarach, górnikach kopalni Wujek, ofiarach tłumienia manifestacji w Lubinie, Nowej Hucie i innych miejscowościach, ucznijmy pamięć tych Polaków, którzy pomimo prześladowań i cierpień urzeczywistnili nasze marzenia o niepodległej Polsce. Ucznijmy ich minutą w ciszy. Dziękuję bardzo. Dziękuję. Dziękuję. Dziękuję.