Elżbieta Witek apeluje o minutę ciszy za ofiary stanu wojennego
Elżbieta Witek przypomniała o 39. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i wezwała do uczczenia ofiar minutą ciszy. W wystąpieniu wymieniła górników z kopalni Wujek oraz ofiary tłumienia manifestacji w Lubinie, Nowej Hucie i innych miejscowościach.
Zaapelowała do zebranych o powstanie i przypomniała, że 13 grudnia 2020 roku minęła 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
W swoim wystąpieniu wskazała na ofiary stanu wojennego - górników kopalni Wujek oraz osoby zabite podczas tłumienia manifestacji w Lubinie, Nowej Hucie i innych miejscowościach.
Wezwała do uczczenia pamięci ofiar minutą ciszy i zakończyła przemówienie kilkukrotnym podziękowaniem.
Zwróciła uwagę, że ci Polacy pomimo prześladowań i cierpień urzeczywistnili marzenia o niepodległej Polsce i zasługują na pamięć.
Przypomnienie rocznicy
Zaapelowała do zebranych o powstanie i przypomniała, że 13 grudnia 2020 roku minęła 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
Wymienienie ofiar
W swoim wystąpieniu wskazała na ofiary stanu wojennego - górników kopalni Wujek oraz osoby zabite podczas tłumienia manifestacji w Lubinie, Nowej Hucie i innych miejscowościach.
Apel o minutę ciszy
Wezwała do uczczenia pamięci ofiar minutą ciszy i zakończyła przemówienie kilkukrotnym podziękowaniem.
Podkreślenie znaczenia pamięci
Zwróciła uwagę, że ci Polacy pomimo prześladowań i cierpień urzeczywistnili marzenia o niepodległej Polsce i zasługują na pamięć.
Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.
Inne wystąpienia
Elżbieta Witek: Zmiany w programie uczynią młodzież głupszą
Elżbieta Witek: Ostrzeżenie przed nienawiścią i obrona rodziny
Elżbieta Witek - wystąpienie na XXVIII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży
Elżbieta Witek pyta o przyszłość ogrodów działkowych
Elżbieta Witek krytykuje wyłączenie sędziów i prokuratorów
Elżbieta Witek oskarża Hołowniego o bezprawne wygaszenie mandatów
Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →
Marek Gróbarczyk
Marek Gróbarczyk: Program ochrony brzegów wykonany w 99,9%
Izabela Leszczyna
Izabela Leszczyna: Rachunek za obietnice rządu - dług, zdrowie, praca
Anna Dąbrowska-Banaszek
Anna Dąbrowska-Banaszek wspomina żołnierza AK i wyjaśnia błąd głosu
Marta Golbik
Marta Golbik: rozdział środków wg sympatii blokuje przedszkola
Jarosław Rzepa
Jarosław Rzepa apeluje o ratunek dla polskiej wsi
Dariusz Klimczak
Dariusz Klimczak: Alarm o niebezpiecznych odcinkach dróg w Łódzkiem
Transkrypcja
Wysoka Izbo, bardzo proszę wszystkich o powstanie. Wysoka Izbo, 13 grudnia 2020 roku minęła 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętając o jego ofiarach, górnikach kopalni Wujek, ofiarach tłumienia manifestacji w Lubinie, Nowej Hucie i innych miejscowościach, ucznijmy pamięć tych Polaków, którzy pomimo prześladowań i cierpień urzeczywistnili nasze marzenia o niepodległej Polsce. Ucznijmy ich minutą w ciszy. Dziękuję bardzo. Dziękuję. Dziękuję. Dziękuję.