Władysław Kosiniak-Kamysz pyta rząd o harmonogram reformy zdrowia
Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował o ponadpolityczne porozumienie w sprawie ochrony zdrowia i zapytał rząd o konkretne działania po expose premiera. Pytał o spotkanie, harmonogram współpracy ze środowiskami pacjentów i zawodów medycznych oraz o realizację zapowiedzianych obietnic.
- W wystąpieniu przypomniał list skierowany wspólnie z Panią Przewodniczącą Lubnauer do premiera po jego expose i wskazał, że dotychczas nie widać efektów zapowiadanych działań.
- Mówca podkreślił chęć opozycji do współpracy, odwołując się do propozycji okrągłego stołu i paktu zgłaszanych przez posłów, i wezwał do spotkania z prezydentem, ministrem oraz środowiskami obywatelskimi.
- Z otrzymanej odpowiedzi nie wynikała gotowość do spotkania; wskazano natomiast na możliwość korzystania z instrumentów mandatu poselskiego, z których opozycja zapowiada korzystać.
- Kosiniak-Kamysz pytał, czy ministerstwo przygotowało harmonogram współpracy ze środowiskami pacjentów, zawodami medycznymi i partiami politycznymi oraz czy zapowiedzi premiera przełożą się na konkretne działania rządu.
Najważniejsze ustalenia
- W wystąpieniu przypomniał list skierowany wspólnie z Panią Przewodniczącą Lubnauer do premiera po jego expose i wskazał, że dotychczas nie widać efektów zapowiadanych działań.
Prośba o ponadpolityczne porozumienie
- Mówca podkreślił chęć opozycji do współpracy, odwołując się do propozycji okrągłego stołu i paktu zgłaszanych przez posłów, i wezwał do spotkania z prezydentem, ministrem oraz środowiskami obywatelskimi.
Reakcja rządu i instrumenty poselskie
- Z otrzymanej odpowiedzi nie wynikała gotowość do spotkania; wskazano natomiast na możliwość korzystania z instrumentów mandatu poselskiego, z których opozycja zapowiada korzystać.
Pytania o harmonogram reformy
- Kosiniak-Kamysz pytał, czy ministerstwo przygotowało harmonogram współpracy ze środowiskami pacjentów, zawodami medycznymi i partiami politycznymi oraz czy zapowiedzi premiera przełożą się na konkretne działania rządu.
Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.
Inne wystąpienia
Władysław Kosiniak-Kamysz: granica, bezpieczeństwo, operacja Szpej
Władysław Kosiniak-Kamysz: Armia 500 i apel o gotowość społeczeństwa
Władysław Kosiniak-Kamysz: Poparł budowę ściany antydronowej UE
Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawia drużynę i plan na wybory
Władysław Kosiniak-Kamysz w Końskich apeluje o udział i zwycięstwo
Władysław Kosiniak-Kamysz składa uroczyste ślubowanie
Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →
Ewa Tomaszewska
Ewa Tomaszewska o potrzebach medycznych bezdomnych
Jan Ardanowski
Jan Ardanowski pyta o finansowanie domów samopomocy
Michał Wójcik
Michał Wójcik: Poparcie dla senackiej inicjatywy ws. odszkodowań
Antoni Duda
Antoni Duda pytał o odnowienie szkolnictwa zawodowego
Elżbieta Radziszewska
Elżbieta Radziszewska: Ochrona zdrowia po dwóch latach zmian
Bożena Borys-Szopa
Bożena Borys-Szopa o 12 konferencjach ws. szkolnictwa zawodowego
Artykuły
Artykuł
Kosiniak-Kamysz: baterie Patriot nie będą przenoszone
Artykuł
Nawrocki zawetował SAFE - reakcje Tuska, Kosiniaka-Kamysza i Błaszczaka
Artykuł
Kosiniak-Kamysz: Wniosek o ukaranie posła Suskiego po wystąpieniu w Radomiu
Artykuł
Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiada wniosek do komisji etyki po incydencie w Radomiu
Artykuł
Karol Nawrocki proponuje SAFE 0% - spór o rezerwy NBP
Transkrypcja
Dziękuję bardzo Pani Marszałek, Wysoka Izbo. Kilka tygodni temu razem z Panią Przewodniczącą Lubnauer skierowaliśmy pismo do Pana Premiera Morawieckiego po jego słowach w expose. Przypomnę, że expose w części merytorycznej rozpoczął od zdrowia. Na razie efektów zapowiedzi obietnic nie widać. Ale wierząc w to, że jest szansa na ponadpolityczne porozumienie przynajmniej w jednej sferze w naszym kraju, a tą sferą powinno być niewątpliwie zdrowie, jeżeli w innych nie potrafimy się dogadać, skierowaliśmy ten list w celu spotkania, stworzenia. Tu już było wymieniane, pan poseł Kozłowski mówił o okrągłym stole, o swoistym pakcie mówiła Platforma Obywatelska. Czyli ze strony opozycji, niezależnie jaka partia, jest chęć i wola do współpracy i dyskusji u Pana Prezydenta, z Panem Ministrem, ze środowiskami obywatelskimi. Odpowiedź dostaliśmy, nie wynika z niej chęć do spotkania, ale rozumiemy, że możemy, bo tak pisze pan poseł Suski, pan minister Suski, że możemy korzystać z instrumentów, które daje mandat poselski. Będziemy na pewno z nich korzystać. Chciałbym się zapytać, pani minister, jakie jest stanowisko rządu w sprawie tej ustawy, bo to jest niezwykle ważne. A po drugie, czy jest harmonogram opracowany już w ministerstwie współpracy szerokiej ze środowiskami pacjentów, zawodów medycznych i partii politycznych, które chcą z wami rozmawiać o długoletniej reformie zdrowia? Czy coś takiego przygotowaliście? Czy ta zachęta pana premiera Morawieckiego była tylko obietnicą rzuconą w Sejmie podczas expose, a nie wiążą się z nią żadne działania rządu? Dziękuję, panie pośle.