Bogdan Rzońca w wystąpieniu z 20 czerwca 2013 r. oskarżył telewizję publiczną o promocję satanizmu, darwinizmu społecznego i wulgaryzmu oraz o niszczenie kultury i języka polskiego. Zajął stanowisko, że telewizja nie realizuje swojej misji i wręcz działa na szkodę narodu polskiego.
Najważniejsze tezy
- Bogdan Rzońca zarzucił telewizji publicznej promocję antywartości takich jak satanizm, darwinizm społeczny i wulgaryzm oraz niszczenie polskiej kultury i języka.
Krytyka misji telewizji publicznej
- Według mówcy telewizja publiczna nie pełni misji, do której została powołana; stwierdził, że spełnia funkcję demontażu i dewastacji narodu polskiego oraz jego osiągnięć.
Pytania o intencje i konsekwencje
- Rzońca pytał, w czyim interesie telewizja promuje te antywartości, i ostrzegał, że za to „wszyscy już niedługo będą się wstydzić”.
Miejsce i forma wypowiedzi
- Wystąpienie wygłoszono przed Wysoką Izbą; mówca użył mocnych, oskarżycielskich sformułowań, podkreślając zagrożenie dla kultury polskiej i języka polskiego.
Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.
Panie Marszałku, Wysoka Izbo. Niestety za czasów tej kadencji i za właściwie w 2012 roku także trwa w telewizji publicznej promocja satanizmu, darwinizmu społecznego, wulgaryzmu, niszczenia kultury polskiej, niszczenia polskiego języka. Mam wrażenie, że telewizja publiczna nie pełni tej misji, do której została powołana, a wręcz spełnia funkcję demontażu narodu polskiego, dewastacji narodu polskiego, dewastacji osiągnięć narodu polskiego i kultury polskiej. W czyim interesie telewizja publiczna promuje te antywartości? Będziecie się Państwo za to wszyscy już niedługo wstydzić. Dziękuję bardzo. Dziękuję.