Krzysztof Gadowski pyta o realizację Protokołu z Kioto i derogacje
Krzysztof Gadowski pytał minister o realizację zobowiązań wynikających z protokołu Kioto oraz o szczegóły dotyczące derogacji dla instalacji zgłaszanych do 31 grudnia 2008 r. Zajmował stanowisko, że Polska realizuje zobowiązania na poziomie wyższym niż wymagany i oczekiwał potwierdzenia tych danych.
Krzysztof Gadowski zwrócił się do minister z prośbą o potwierdzenie, czy zobowiązania podjęte w ramach protokołu Kioto są realizowane oraz by powtórzyć informację o wysokim stopniu realizacji ponad wymagany poziom.
W wystąpieniu podkreślił, że decyzja o wetcie nie oznacza zwolnienia tempa modernizacji inwestycji i oczekiwał wyjaśnień, iż prace modernizacyjne będą kontynuowane niezależnie od politycznych decyzji.
Zadał konkretne pytanie o derogacje:
czy zgłoszono do 31 grudnia 2008 r. instalacje, które chce się modernizować lub budować, oraz ile takich instalacji zostało wpisanych na listę zgłaszaną przez Polskę.
Poprosił o wyjaśnienie, czy środki związane z derogacją będą rozliczane na poziomie kraju czy indywidualnych firm, wskazując, że nieoficjalnie mówiono w Komisji Unii Europejskiej o rozliczaniu w skali całego kraju i pytał, czy ta formuła nadal obowiązuje.
Pytanie o realizację zobowiązań
Krzysztof Gadowski zwrócił się do minister z prośbą o potwierdzenie, czy zobowiązania podjęte w ramach protokołu Kioto są realizowane oraz by powtórzyć informację o wysokim stopniu realizacji ponad wymagany poziom.
Weto a modernizacja inwestycji
W wystąpieniu podkreślił, że decyzja o wetcie nie oznacza zwolnienia tempa modernizacji inwestycji i oczekiwał wyjaśnień, iż prace modernizacyjne będą kontynuowane niezależnie od politycznych decyzji.
Derogacje i lista instalacji
Zadał konkretne pytanie o derogacje:
czy zgłoszono do 31 grudnia 2008 r. instalacje, które chce się modernizować lub budować, oraz ile takich instalacji zostało wpisanych na listę zgłaszaną przez Polskę.
Sposób rozliczania środków w ramach derogacji
Poprosił o wyjaśnienie, czy środki związane z derogacją będą rozliczane na poziomie kraju czy indywidualnych firm, wskazując, że nieoficjalnie mówiono w Komisji Unii Europejskiej o rozliczaniu w skali całego kraju i pytał, czy ta formuła nadal obowiązuje.
Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.
Inne wystąpienia
Krzysztof Gadowski pyta o koszty społeczne prywatyzacji
Krzysztof Gadowski pyta o konsultacje i koszty poprawki ws. wiatraków
Krzysztof Gadowski pyta, ile zapłacą Polacy za ustawę
Krzysztof Gadowski pyta o przejęcie dyspozytorni i cięcia w ratownictwie
Krzysztof Gadowski: Pyta, dlaczego Polacy są łupieni za śmieci
Krzysztof Gadowski: Rząd bez polityki energetycznej — krytyka
Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →
Armand Ryfiński
Armand Ryfiński krytykuje projekt konfiskaty mienia
Michał Kabaciński
Michał Kabaciński: Apel o kompromis ws. artykułów kodeksu karnego
Robert Kropiwnicki
Robert Kropiwnicki: Ochrona funkcjonariuszy a wolność słowa
Andrzej Romanek
Andrzej Romanek broni historii i tożsamości wobec reformy edukacji
Adam Szejnfeld
Adam Szejnfeld o projekcie uchylenia ustawy o NFI
Włodzimierz Bernacki
Włodzimierz Bernacki: Oświata doprowadzona na skraj przepaści
Transkrypcja
Panie Marszałku, Pani Minister, Wysoka Izbo. Oczywiście bardzo ważny temat dzisiaj jest poruszany. Ja chciałem się spytać, Pani Minister, czy te nasze zobowiązania, które do tej pory podjęliśmy w ramach protokołu Kyoto, są realizowane. No i powiedzmy jeszcze raz, podkreśmy tą naszą wartość realizacji, dużo większą niż od nas wymaganą. Chciałbym, żeby Pani to jeszcze raz potwierdziła. Ja rozumiem, Pani Minister, że my nie zwalniamy w ten sposób, decydując się na wetto, nie zwalniamy tempa związanego z modernizacją naszych inwestycji. I tuż w tym temacie pytanie dotyczące derogacji. Myśmy powinni zgłosić do 31 grudnia 2008 roku te instalacje, które chcemy czy rozpoczęliśmy, czy które chcemy modernizować, czy budować. Czy jest taka lista, ile instalacji zostało zgłoszonych przez Polskę w ramach tej listy. No i czy te wszystkie zobowiązania w ramach tej derogacji będą nas obowiązywały. Mówiło się nieoficjalnie również w Komisji Unii Europejskiej, że te środki będą rozliczane w ramach całego kraju, a nie na poszczególne firmy. Czy to będzie dalej obowiązywało, czy już są jakieś konkretne rzeczy związane właśnie z formułą rozliczania w ramach tej derogacji. Dziękuję bardzo.