Udział Premiera Donalda Tuska w Wielkim Finale II edycji turnieju „Z Orlika na Stadion”
Donald Tusk podczas finału turnieju na Stadionie Narodowym podziękował organizatorom, pochwalił uczestników i przypomniał o skali programu Orliki. Wyraził dumę z młodzieży, wyróżnił szkołę z Gdańska i podkreślił znaczenie inwestycji w boiska sportowe.
Tusk dziękował wszystkim zaangażowanym w organizację turnieju oraz osobom, które pracowały przy projekcie Orliki. Wskazał na rolę ministra Rutickiego i jego zespołu oraz poprzedników w przyspieszeniu prac nad programem.
Polityk przytoczył liczby dotyczące inwestycji:
„tysiąc dziewięć” orlików remontowanych, „dwieście sześć” nowych w budowie i ponad dwa tysiące sześćset czynnych obiektów. Podkreślił, że nowoczesne boiska są powodem do dumy i służą setkom tysięcy dzieci.
Tusk przypomniał, że zwycięzcy będą mieli okazję trenować w Barcelonie, a część młodych sportowców może trafić na stadiony w przyszłości. Wyraził także uznanie dla reprezentantek i wyróżnił przykłady szkoleniowców oraz sędziów obecnych w środowisku.
W przemówieniu zaznaczył osobiste emocje - jako kibic Lechii i mieszkaniec Gdańska dziękował Szkole Podstawowej nr 5 ze swego okręgu. Na koniec Tusk życzył młodym sportowcom powodzenia i wytrwałości organizatorom programu Orliki.
Podziękowania i uznanie:
Tusk dziękował wszystkim zaangażowanym w organizację turnieju oraz osobom, które pracowały przy projekcie Orliki. Wskazał na rolę ministra Rutickiego i jego zespołu oraz poprzedników w przyspieszeniu prac nad programem.
Skala programu Orliki:
Polityk przytoczył liczby dotyczące inwestycji:
„tysiąc dziewięć” orlików remontowanych, „dwieście sześć” nowych w budowie i ponad dwa tysiące sześćset czynnych obiektów. Podkreślił, że nowoczesne boiska są powodem do dumy i służą setkom tysięcy dzieci.
Nagrody i perspektywy dla młodych:
Tusk przypomniał, że zwycięzcy będą mieli okazję trenować w Barcelonie, a część młodych sportowców może trafić na stadiony w przyszłości. Wyraził także uznanie dla reprezentantek i wyróżnił przykłady szkoleniowców oraz sędziów obecnych w środowisku.
Lokalna duma i wsparcie kibica:
W przemówieniu zaznaczył osobiste emocje - jako kibic Lechii i mieszkaniec Gdańska dziękował Szkole Podstawowej nr 5 ze swego okręgu. Na koniec Tusk życzył młodym sportowcom powodzenia i wytrwałości organizatorom programu Orliki.
Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.
Inne wystąpienia
Donald Tusk - konferencja prasowa. Centrum Operacji Satelitarnych
Donald Tusk o pełnym dostępie osób niepełnosprawnych
Wypowiedź Premiera Donalda Tuska przed posiedzeniem Rady Ministrów
Donald Tusk przeprasza nauczycieli i apeluje o wzmocnienie edukacji
Donald Tusk broni projektu emerytur służb mundurowych
Donald Tusk: propozycje ulżą małym i średnim przedsiębiorcom
Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński o emeryturach, podatkach i powrotach Polaków
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński: O porcie Elbląg i przeciążeniu uczniów
Karol Nawrocki
[PRP]: 100 dni prezydentury Karola Nawrockiego. Mińsk Mazowiecki.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński - Spotkanie Prezesa PiS #ProgramPolaków Elbląg
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński: Leper został zamordowany
Karol Nawrocki
Karol Nawrocki: Propozycja 150 zł dla najuboższych emerytów
Artykuły
Artykuł
Paliwa, wizyta Nawrockiego i spór o armię - ostra debata w Radiu ZET
Artykuł
Ceny paliwa: Sejm wprowadził ceny maksymalne, posypała się krytyka
Artykuł
Tusk: prezydentura Nawrockiego nacechowana polityczną agresją, SAFE to gra polityczna
Artykuł
Weto prezydenta do SAFE: ministrowie i związki o „rozbrajaniu” służb
Artykuł
Kierwiński: Nawrocki zabrał pieniądze służbom. To zdrada
Artykuł
Bosak: Jesteśmy przeciwni obu projektom - krytyka SAFE i Polskiego Safe 0%
Transkrypcja
Jestem przekonany, że też wczorajszy mecz i dobra gra naszych była dla Was też świetną inspiracją. Jestem dumny, bo m.in. z Gdańska, Szkoła Podstawowa nr 5 jesteście. Sąśród wygranych, więc dla mnie jako kibica Lechi to jest bardzo ważne. Ale chciałem bardzo podziękować tym wszystkim, którzy zaangażowali się po raz kolejny w organizację tego wspaniałego turnieju. Dziesiątki tysięcy dziewcząt, chłopców w całej Polsce na orlikach, aż do tego wielkiego finału tutaj na Narodowym. Ci najlepsi, którym się też poszczęściło, bo szczęście jest potrzebne w sporcie, będą w Barcelonie mieli okazję potrenować w takim świętym dla futbolu miejscu. Więc też bardzo się z tego cieszę. Dziękuję także wszystkim zaangażowanym, panu ministrowi Rutickiemu, całej jego ekipie i poprzednikom za to, że ten wielki projekt orlików, dobrych, nowoczesnych, naprawdę na najwyższym światowym poziomie obiektów sportowych znowu ruszył z kopyta. Mamy w tej chwili tysiąc dziewięć orlików remontowanych, dwieście sześć orlików nowych w budowie. To już razem jest ile, Kuba? W sumie ile jest orlików w Polsce w tej chwili czynnych? Ponad dwa tysiące sześćset. No ponad dwa tysiące sześćset, więc naprawdę jest powód do dumy. Będę trzymał za Was kciuki, życzę Wam wszystkiego najlepszego w życiu, w sporcie, na pewno Wam się uda. A tym, którzy budują, remontują orliki, organizują aktywną szkołę na polskich orlikach, życzę determinacji i wytrwałości. To jest wielki program, wielki projekt, zazdrości nam go naprawdę cała Europa. Jestem szczęśliwy, że już tyle lat to działa i przez tyle lat młode piłkarki, młodzi piłkarze pokazują na co ich stać. Jestem przekonany, że część z Was trafi na stadiony, może wciąż trenerką będzie pani Nina Patalon. Tu gratulacje dla naszych reprezentantek, wciąż sędzią pewnie będzie pan Szymon Marciniak. Także trzymam kciuki za Was wszystkich, wszystkiego dobrego.