Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
KKP: G. Braun w Zamościu - alarm o edukacji i bezpieczeństwie

KKP: G. Braun w Zamościu - alarm o edukacji i bezpieczeństwie

Konfederacja Korony Polskiej gościła Grzegorza Brauna w Zamościu 22 lutego 2026; politycy mówili o prawdzie, potrzebie reformy szkolnictwa oraz zagrożeniach bezpieczeństwa związanych z przestępczością i przemytem broni. Wystąpienia podkreślały też lokalny sukces organizacyjny KKP oraz apel o większą uwagę mediów.

Najważniejsze ustalenia


Konfederacja Korony Polskiej podkreśliła, że stoi za „prawdą” jako wartością konstytuującą wolność i suwerenność. Liderzy ugrupowania - w tym Grzegorz Braun oraz przedstawiciele terenowi - zaapelowali o gruntowną reformę szkolnictwa i ochronę nauki przed, jak to określono, „obcymi wpływami”. W przemówieniach zwrócono uwagę na konieczność kształcenia odpowiadającego oczekiwaniom rodziców i interesowi państwa.

Brak mediów ogólnopolskich i znaczenie regionalne


Mówcy zauważyli nieobecność mediów ogólnopolskich na spotkaniu i wskazali to jako przeszkodę w dotarciu z przekazem do szerszej publiczności. Jednocześnie podkreślono wzrost poparcia w regionie - okręg nr 7 osiągnął blisko 11% poparcia dla Grzegorza Brauna w wyborach prezydenckich - jako dowód rosnącej pozycji formacji na Zamojszczyźnie.

Bezpieczeństwo i przestępczość


Ekspert w zakresie bezpieczeństwa zwrócił uwagę na rzekome ryzyka związane z obecnością zorganizowanych grup przestępczych pochodzenia ukraińskiego, przemytem broni i konsekwencjami dla porządku publicznego. Wypowiedzi zawierały krytykę przygotowania polskich służb i reakcję na zjawiska migracyjne po konflikcie za wschodnią granicą.

Konsekwencje polityczne


Konfederacja Korony Polskiej postawiła temat edukacji, suwerenności nauki i bezpieczeństwa jako kluczowe punkty swojego programu. Wskazano na potrzebę konkretnych zmian legislacyjnych i administracyjnych oraz na konieczność dyskusji publicznej o polityce migracyjnej i ochronie granic. Wystąpienia znalazły potwierdzenie w lokalnym poparciu dla ugrupowania i zapowiedziach dalszej aktywności w regionie.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Szanowni Państwo, witam Państwa bardzo serdecznie na konferencji prasowej Konfederacji Korony Polskiej, na okoliczność przyjazdu do miasta Zamościa, na Zamojszczyznę, na teren pięknego województwa lubelskiego, lidera naszego ugrupowania, prezesa Grzegorza Brauna, którego bardzo serdecznie witamy. Cieszymy się, panie prezesie, że pan prezes tu już bywał wielokrotnie na terenie naszego województwa. Teraz na zaproszenie mieszkańców, wrażone poprzez także moją skromną osobę, też tutaj obecnych liderów funkcjonowania naszego ugrupowania na terenie województwa lubelskiego, pana profesora Ryszarda Zajączkowskiego i Ryszarda Domańskiego. Bogusława, przepraszam. Piękne imię Ryszard, tak mi się udzieliło drugi raz, że przyjął zaproszenie. Bardzo się cieszymy, że jest z nami także wiceprezes naszego ugrupowania, odważny, pracowity, także prowadzący koło parlamentarne, koło to może jeszcze, ale Konfederacji Korony Polskiej w Sejmie, pan Włodzimierz Skalik. Witam też doktora, naszego eksperta, jednego z najważniejszych ekspertów, pana doktora Sławomira Ozdyka. Też piękne imię, kłaniam się serdecznie. Szanowni Państwo, na początek, zanim oddam głos tym, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, chciałem jeszcze raz Państwu podziękować za przyjęcie zaproszenia, ale także poinformować, że Konfederacja Korony Polskiej, która jest za prawdą, zaprosiła na dzisiejszą konferencję wszystkie media ogólnopolskie, bez wyjątku, i wszystkie media regionalne. Szkoda, że obok tak wybitnej reprezentacji tutaj mediów regionalnych z Telewizją Lublin, ale z portalami tutaj lokalnymi, bardzo ważnymi portalami czy gazetami, nie ma mediów ogólnopolskich, ale rozumiem, że to się wpisuje w taką politykę oceny Konfederacji Korony Polskiej poprzez nie dania nam możliwości przekazania swoich myśli mieszkańcom Rzeczypospolitej. I to jest słabe, także w kontekście tej demonstracji, która tutaj jest przed budynkiem, bo my byśmy wszystko powiedzieli, byśmy wyjaśnili, ale niektórzy nie chcą słuchać. Ale podobno na tym bazuje wolność. Szanowni Państwo, jesteśmy na konferencji prasowej w stolicy pięknej Zamojszczyzny, regionu sławnego w naszej historii, poprzez ród Jana Zamojskiego, który mówił, takie będą Rzeczypospolite, jakieś młodzieży chowanie, Konfederacja Korony Polskiej podpisuje się pod tym hasłem, ale także wie, że dzięki takiej wspaniałej postawie założyciela Miasta Zamościa wyrosło wtedy pokolenie wspaniałych ludzi, którzy troszczyli się o polską rację stanu i o rozwój ojczyzny, podobnie jak we współczesnych czasach troszczy się Konfederacja Korony Polskiej, ale Zamojszczyzna to także miejsce szczególne, doświadczone poprzez historię, czynem naszych przodków, ale także nas samych, którzy czerpiemy z tych sił ich postawy, chociażby w czasie II wojny światowej, gdzie nasi przodkowie zjednoczeni przeciwko tym, którzy przynosili nam niby tutaj dobro na nasz teren w powstaniu zamojskim, czy w walce nie tylko podczas Polskiego Państwa Podziemnego, w czasach Polskiego Państwa Podziemnego, ale w okresie już powojennym, walczyli o niepodległą ojczyznę i realizowali testament Polskiego Państwa Podziemnego. Nas interesuje prawda. Konfederacja Korony Polskiej ma program gospodarczy, który jest zaleśniony na stronie internetowej, prorozwojowy, godny, zatoskany o przyszłość Polski, naszych dzieci, wnuków, także oczywiście spełniający w 100% realizację polskiej racji stanu, ale jesteśmy za prawdą nie tylko w wymiarze historycznym, nie tylko w wymiarze państwotwórczym, nie tylko jesteśmy za prawdą o człowieku, chcemy głosić także prawdę o Bogu, ale jesteśmy ugrupowaniem wbrew temu, co o nas mówią, które chce się jednoczyć dla dobra ludzi i dla dobra Rzeczpospolitej. I w związku z tym, kończąc, chciałem jeszcze raz podziękować gościom za dzisiejsze spotkanie tutaj z mediami. Oczywiście media zapraszamy także na konferencję prasową, na spotkanie otwarte dla mieszkańców naszego regionu, które odbędzie się w sali tutaj obok. A teraz oddam głos naszym gościom. Myślę o Akademii Zamojskiej i o tradycjach kształcenia młodzieży. Proszę Państwa, ja od ponad 40 lat jestem związany z uniwersytetem. Jeśli patrzę na rzeczywistość polskiej nauki, to mogę powiedzieć tak, że jest to nauka skolonizowana, poddana obcym wpływom. My nie mamy ani odpowiednich nakładów na rozwój nauki, ani nie mamy też wolności badań, zwłaszcza w humanistyce. No i oczywiście to się przekłada potem na kształcenie młodzieży i tworzenie warstwy inteligenckiej. Po wojnie mieliśmy sytuację taką, że polska inteligencja nie tylko została zniszczona przez różnych okupantów, ale w dodatku jeszcze zastąpiona tzw. lumpeninteligencją. Niestety jest to fakt, który dzisiaj dochodzi do głosu. Mamy ludzi, którzy powinni mówić w interesie Polaków, utytułowanych ludzi, ale niestety ich głos jest albo nieobecny, albo zdecydowanie uciszany. A więc kto chce reformować państwo musi zacząć od bardzo ważnej reformy szkolnictwa na różnych poziomach. Bez tego nie ruszymy. I to jest jakieś wyzwanie też dla naszego pokolenia i oczywiście Konfederacja Korony Polskiej widzi w tym też wielkie zadanie. Trzeba przebudować system szkolnictwa tak, żeby dać możliwość kształcenia w taki sposób, który odpowiada oczekiwaniom rodziców, który wychodzi naprzeciw potrzebom kraju i stwarza przede wszystkim wolność, bo wolność kształtuje się w odniesieniu do prawdy. Tam gdzie nie będziemy mieć prawdy, tam nie będzie też wolności. Więc troska o prawdę to jest troska o naszą wolność i suwerenność. I o to musimy tutaj bardzo wyraźnie zadbać. Witam Państwa serdecznie. Moje nazwisko Bogusław Domański. Jestem przedsiębiorcą. Prowadzę działalność gospodarczą od 30 lat. Również byłem radnym powiatowym w powiecie krasnymstawskim przez dwie kadencje. W Koronie jestem od 2018 roku. Byłem przewodniczącym okręgu numer 6 od 2018 do 2021. W 2021 roku pan prezes Grzegorz Braun powierzył mi funkcję prezesa kierowania koroną właśnie okręgu numer 7, czyli chędze, mąż, biała podlaska. Od tej pory kierowałem właśnie tym okręgiem. Szanowni Państwo, w tym momencie jak obejmowałem funkcję przewodniczącego skład naszej korony, tutaj ilość członków można było policzyć praktycznie na palcach jednej ręki. Było bardzo trudno, żeby stworzyć taką strukturę, jaką mamy teraz. Teraz są setki osób. Mamy rozbudowane struktury praktycznie we wszystkich powiatach. Mamy tysiące sympatyków. Bardzo mnie to ucieszyło, że w ostatnich wyborach, proszę Państwa, okręg numer 7, chędze, mąż, biała podlaska uzyskał najlepszy wynik w Polsce, jeżeli chodzi o poparcie dla Pana posła Grzegorza Brauna w wyborach prezydenckich. Uzyskaliśmy wynik blisko 11%. Jest to ewenement, gdzie władza nam dawała 2,5%. Bardzo mnie to ucieszyło i przekazuję Panu posłowi Zawieślakowi okręg w bardzo dobrym stanie i życzę powodzenia i życzę, aby ta pozycja lidera, ta pozycja konia pociągowego Korony w Polsce była utrzymana i sukcesów w walce o Polskę i o wolność Polski. Przedstawiam się, tak jak opisuje mi to zazwyczaj Gazeta Wyborcza, czynny der Onet, doktor Sławomir Ozdek. Oni, co prawda, piszą, przedstawiający się jako doktor, ale faktycznie, może to ciężko, co niektórym uwierzyć, mam tytuł naukowy, zajmuje się bezpieczeństwem. W związku z tym, że jesteśmy tutaj na ścianie wschodniej, to porozmawiamy troszeczkę o bezpieczeństwie. Ostatnim czasem media doniosły, media uśmiechniętej Polski, że musimy nastawić się na zalew naszego kraju przez straumatyzowanych bojowców po zakończeniu konfliktu na terenie Ukrainy. Do swoich matek, żon i kochanek przyjadą panowie, którzy też będą chcieli mieć, tak jak mówiono w latach 90., furę, skórę i komurę, a tą furę, skórę i komurę dostaną tylko i wyłącznie wówczas, kiedy przystąpią do zorganizowanej przestępczości, czyli do przestępczości ukraińskiej, która na terenie naszego kraju już funkcjonuje i działa. Jeżeli zobaczycie sobie Państwo doniesienia ostatnim czasy mediów niesłusznie nazywanych polskimi, to zauważycie, iż mamy wysyp zatrzymań mafii ukraińskich. Ludzi, którzy oszukują, kradnią, napadają, biją obywateli Rzeczpospolitej, którzy, jak pokazuje wczorajszy wyrok np. wobec jednego z sanitariuszy, kilku policjantów i lekarzy, jeżeli będą dokonywać zatrzymań Ukraińców, muszą liczyć się z tym, iż zostaną skazani na karę więzienia. Ten wysyp informacji, iż ci traumatyzowani bojowcy mogą dokonywać przestępstw na terenie Polski i z tym nasz kraj musi się liczyć, nie jest przypadkowy. Ilość przemycanej broni z Ukrainy do Europy Zachodniej czy z krajów skandynawskich idący przez Polskę jest zatrważający, i to nie są moje wymysły, to mówiła już jakiś czas temu minister czy komisar spraw wewnętrznych Unii Europejskiej. Ta broń pozostaje również w naszym kraju, niedługo będzie łatwiej kupić w Polsce kałacha, aniżeli plan miasta Warszawy. Ci przestępcy, gruzińskich już mamy, azerskich innych już mamy, ci przestępcy ukraińscy, którzy też już u nas są, będą się tylko i wyłącznie rozwijać, gdyż mają wsparcie lobby ukraińskiego w tym kraju. Pan Szeptycki, pan minister, wiceminister szkolnictwa wyższego zauważył, że flaga azowa obejmuje Krym i napisał w mediach społecznościowych Krym jest ukraiński, ale nie zauważył, że awos na tej mapie, na tej fladze, na tym konturze Ukrainy rości sobie, czy zawłaszcza już sobie wschodnie terytoria Rzeczpospolitej. Pani Pantrzenko, której obywatelstwo nadał pan prezydent Duda, która mówiła o podpaleniach w naszym kraju, dalej twierdzi, czy też na nowo twierdzi, iż Polska w ogóle Ukraińcom w czasach pierwszych miesiącach konfliktu nie pomogła. Pan Balczun, który nie potrafi w telewizji powiedzieć, ile płacimy za energię dostarczaną Ukrainie, gdyż ona za nas walczy i my poniśmy tą energię dostarczającą darmo. Zatoczyłem duże koło, by pokazać państwu, że jest kilka, x tych aspektów, ale aspekt najważniejszy. Ukraińska przestrzenczość w naszym kraju. Jak reaguje na to komendant główny policji? Powiadomił media polskie, iż dokonują zakupów hełmów i kamizelek kewlarowych dla drogówki. Czyli co? Teraz kontrolowanie, czy wydawanie mandatu, czy nakładanie mandatu, przepraszam, na ukraińskich kierowców będzie wiązał się z ostrzałem funkcjonariuszy polskiej drogówki, bo pan komendant kupuje im kamizelki kewlarowe i hełmy? Szanowni Państwo, zatęsknimy za latami 90., kiedy przestępczość po wojnach w Jugosławii opanowała Europę. Zatęsknimy za tymi latami, a polska policja, polski rząd, polskie służby są kompletnie na tą nową rzeczywistość nieprzygotowane. Dziękuję bardzo. Pięknie kłaniam się. Dzień dobry i szczęść Boże. Bardzo dziękuję za to zaproszenie, panie pośle, za tę możliwość przyjazdu do zagłębia polskiego patriotyzmu, w miejsce, gdzie żyją nasi rodacy, którzy szczególnie cenią sobie tradycje, którzy chodzą nogami po ziemi, którzy uznają te wartości, które są związane z cywilizacją łacińską. To jest dla mnie osobiście wielki honor, zaszczyt i powód do radości, że mam możliwość przybycia do Zamościa, które...

---