Fryderyk Kapinos chwali remont i konsekrację ołtarza w Przecławiu
Fryderyk Kapinos (PiS) mówił 13 lipca o konsekracji nowego ołtarza w parafii pw. Najświętszej Marii Panny w Przecławiu i o zakończeniu remontu świątyni. Podkreślił znaczenie prac oraz podziękował osobom i instytucjom, które wsparły inwestycję, wskazując na rządowe dofinansowanie.
Kapinos przypomniał, że liturgii przewodniczył bp Andrzej Jerz, a na uroczystość przybyli liczni goście oraz parafianie. Zwrócił uwagę, że remont przywrócił kościołowi dawny blask i powstrzymał jego dalszą degradację.
Poseł pogratulował księdzu Krzysztofowi Orłowi za wzorowe przeprowadzenie remontu. Wyraził także wdzięczność wobec burmistrz Renaty Siembab oraz radnego powiatu mieleckiego Krzysztofa Olszewskiego za działania prowadzące do realizacji inwestycji.
Kapinos podkreślił rolę wsparcia rządowego - wskazał, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego przekazał 1 550 000 zł na finansowanie remontu Przecławskiej Fary. Zaznaczył, że dzięki temu zabytkowa świątynia będzie służyć kolejnym pokoleniom.
Na zakończenie poseł złożył gratulacje i życzył parafianom wielu łask za pośrednictwem Maryi, akcentując duchowe i wspólnotowe znaczenie przywróconej świątyni.
Uroczystość i remont
Kapinos przypomniał, że liturgii przewodniczył bp Andrzej Jerz, a na uroczystość przybyli liczni goście oraz parafianie. Zwrócił uwagę, że remont przywrócił kościołowi dawny blask i powstrzymał jego dalszą degradację.
Podziękowania dla lokalnych liderów
Poseł pogratulował księdzu Krzysztofowi Orłowi za wzorowe przeprowadzenie remontu. Wyraził także wdzięczność wobec burmistrz Renaty Siembab oraz radnego powiatu mieleckiego Krzysztofa Olszewskiego za działania prowadzące do realizacji inwestycji.
Wsparcie finansowe i znaczenie
Kapinos podkreślił rolę wsparcia rządowego - wskazał, że rząd premiera Mateusza Morawieckiego przekazał 1 550 000 zł na finansowanie remontu Przecławskiej Fary. Zaznaczył, że dzięki temu zabytkowa świątynia będzie służyć kolejnym pokoleniom.
Życzenia dla parafian
Na zakończenie poseł złożył gratulacje i życzył parafianom wielu łask za pośrednictwem Maryi, akcentując duchowe i wspólnotowe znaczenie przywróconej świątyni.
Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.
Inne wystąpienia
Fryderyk Kapinos pyta o rekordowo niskie pogłowie świń
Fryderyk Kapinos wzywa do głosowania na Karola Nawrockiego
Fryderyk Kapinos - Tusk zabiera ludziom nadzieję
Fryderyk Kapinos pyta o inwentaryzację genetyczną wilka
Fryderyk Kapinos ślubuje: rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki
Fryderyk Kapinos o emeryturach i programie Senior Plus
Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →
Daria Gosek-Popiołek
Daria Gosek-Popiołek apeluje o poszanowanie prawa i życia
Iwona Krawczyk
Iwona Krawczyk chwali awans koszykarek Island Wichosz-Jelenia Góra
Tadeusz Tomaszewski
Tadeusz Tomaszewski o rejestrze młodzieżowych rad: pyta ministra
Barbara Bartuś
Barbara Bartuś krytycznie o projekcie: to tylko pudrowanie
Józefa Szczurek-Żelazko
Józefa Szczurek-Żelazko: broni funduszu Sowieckiego i krytykuje zmiany
Barbara Bartuś
Barbara Bartuś krytykuje rząd za ataki na Roberta Bąkiewicza
Transkrypcja
Szanowna Pani marszałek, Wysoka Izbo. 13 lipca bieżącego roku parafia pod wezwaniem w niebocieńcia Najświętszej Marii Panny w Przecławiu świętowała poniosłe wydarzenie, Konsekrację Nowego Ołtarza w Kościele Farnym. Liturgii przewodniczył jego ekscylęcja ksiądz biskup Tarnowski Andrzej Jerz. Oprócz niego na uroczystość przybyli liczni goście, ale także parafianie. Celebracja ta zakończyła trwający już od dłuższego czasu remont Przecławskiej świątyni. Dzięki tym pracom Kościół odzyskał swój dawny blask i udało się powstrzymać jego degradację. Kolejne pokolenia będą mogły podziwiać ten piękny zabytek i oddawać nim cześć Panu Bogu. Serdecznie gratuluję księdzu Krzysztofowi Orłowi, proboszczowi tej parafii, za wzorowe przeprowadzenie remontu. Bardzo dziękuję pani burmistrz Renacie Siembab i panu radnemu powiatu mieleckiemu Krzysztofowi Olszewskiemu za wszystkie działania, które doprowadziły do zrealizowania tej inwestycji. Podziękowania składam rządowi premiera Mateusza Morawieckiego, który przekazał 1 550 000 zł do finansowania dla remontu Przecławskiej Fary. Serdecznie gratuluję również wszystkim parafianom życząc wielu łask płynącym za pośrednictwem Maryi. Dziękuję bardzo.