Brak odpowiedniej wtyczki Adobe Flash Player
ŚciągnijPrzedstawienie przez prezesa Rady Ministrów programu działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania.
Z konieczności bardzo skrótowo o ochronie zdrowia. Minęły 4 lata. W exposé pan, panie premierze, też zapowiedział kurs taki dryfujący z umiejętnym unikaniem sytuacji kolizyjnych, z drobnymi sukcesami, bo były, ale bez ruszania poważnych spraw. Pytanie: zadłużenie naszych szpitali publicznych w tym roku zapewne przekroczy 14 mld, tylko łącznie tegoroczne - co najmniej miliard. Samorządy, zresztą pozbawiane skutecznie pieniędzy przez rząd, nie są w stanie spłacić zadłużenia.
Jaki ma pan pomysł na rozwiązanie problemu zadłużenia szpitali? Czy liczy pan na to, że społeczeństwo przyzwyczai się do zamykania oddziałów i całych szpitali? 6% PKB ustawowo zapisane. Czy ma pan pomysł na stabilne (Dzwonek) źródło finansowania, żebyśmy doszli do 6% PKB? Dziękuję.