Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Michał Kołodziejczak: Agrounia zbiera tysiące podpisów

Michał Kołodziejczak: Agrounia zbiera tysiące podpisów

Michał Kołodziejczak poinformował, że Agrounia zbiera w całym kraju podpisy, by zarejestrować swoich kandydatów do Sejmu i ma już pierwsze kilka tysięcy podpisów. Apeluje o wsparcie przy zbiórce i zachęca do rejestracji na stronie to jest konkret.pl.

Najważniejsze informacje


Mówi, że działacze już rozwieźli karty i zbierają podpisy po wioskach i osiedlach; według jego słów organizacja ma pierwsze kilka tysięcy podpisów i intensywnie pracuje nad rejestracją kandydatów.

Wezwanie do działania


Zachęca sympatyków do pomocy poprzez rejestrację na stronie to jest konkret.pl, wywieszanie banerów oraz zbieranie list z podpisami i przekazywanie ich lokalnym koordynatorom lub pod wskazany adres mailowy.

Cel zbiórki i wymagania


Precyzuje wyzwanie organizacyjne - w przynajmniej 21 okręgach wyborczych trzeba zebrać po 5 tysięcy podpisów zameldowanych osób; proponuje proste metody - chodzenie po blokach, osiedlach i wsiach, zbieranie po kilkanaście lub kilkadziesiąt podpisów.

Koncepcja zmian i przykład lokalny


Podkreśla, że zmianę w kraju mają przynieść "normalni ludzie" pracujący codziennie, a jako przykład wskazuje Marka Materka i jego działania w Starachowicach jako model zmiany od podstaw.

Ocena trudności i perspektywy


Przyznaje, że zadanie jest trudne, nazywa je "level hard", ale wyraża przekonanie, że uda się zebrać potrzebne podpisy, obiecuje obronę zwykłych, ciężko pracujących ludzi i dziękuje za zaangażowanie działaczy.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Mam dla Was fantastyczne informacje. W całym kraju Agrounia zbiera już podpisy pod listami, by zarejestrować swoich kandydatów na listach do Sejmu. To niesamowite, kiedy słyszę, że jeden z naszych działaczy dzisiaj rozwiozł już ponad 100 kart, rozwiozuje po wioskach, po znajomych, którzy zbierają te podpisy. Już dzisiaj nasza wskazówka pokazuje, że mamy pierwsze kilka tysięcy podpisów zebrane. Zobaczcie, to niesamowite. Mówili, że nam się nie uda, że nie damy rady, że to tylko wielkie party, które mają worki, pieniędzy mogą to zrobić. A ja mówię tak. Jeżeli coś w tym kraju ma ktoś zmienić, to zmienią to tylko i wyłącznie normalni ludzie, którzy swoją codzienną pracą budują Polskę. Każdego dnia, bo to jesteś też Ty. I oczywiście możecie nam pomóc. Możecie wejść na stronę toestkonkret.pl. Tam zaznaczacie, że chcecie nam pomóc w zbieraniu podpisów, że chcecie wywiesić baner i możecie zrobić to samo, co nasi działacze w całej Polsce. I wiecie co? My możemy narzekać, że jest źle, że coś nam się nie podoba, ale tu trzeba przestać narzekać. Bierzemy się do roboty i zmieniamy Polskę razem z ruchem społecznym Agrunia. Zobaczcie, Marek Materek u siebie w mieście, w Starachowicach pokazał, że nie trzeba od razu iść z wielkimi planami. Można iść z normalnością i zmieniać miasto. Ja Wam obiecuję, zrobimy Starachowice w całej Polsce. Pokażemy, że się da. Ja Wam pokażę, że takie obronione dubienki, które my obroniliśmy, będą w całej Polsce. Będziemy bronić zwykłych, normalnych, ciężko pracujących ludzi, którzy codziennie rano wstając i idąc do pracy, budują Polskę. Ale musimy to zrobić, wiedząc, jaki mamy challenge. A challenge mamy prosty i konkretny. Przynajmniej w 21 okręgach wyborczych musimy zebrać po 5 tysięcy podpisów ludzi, którzy są tam zameldowani. Każdy z Was może pomóc. Właśnie wchodząc na stronę to jest konkret.pl dostaniecie listę, pod którą trzeba te podpisy zebrać i dacie naszemu lokalnemu koordynatorowi albo wyślecie pod wskazany adres w mailu. To nie jest nic wielkiego. Idziesz po bloku, idziesz po osiedlu, idziesz po wiosce, zbierasz 12-25 podpisów, 50 podpisów i dokładasz swoją cegiełkę. Czy to tak dużo? Myślę, że nie. I wiecie co? Po tym, co dzieje się teraz w ciągu tych dwóch dni ja wiem, że damy radę i opadną szczęki tym wszystkim, którzy mówili, że agrounia to tylko protesty, strajki. Nie. Agrounia to skuteczna praca, która będzie realizowana każdego dnia tak, żeby normalnych ludzi w Polsce miał kto bronić. I będziemy się bronić. My będziemy bronić. I obronimy w Polsce normalność. Na koniec dziękuję wszystkim, którzy już teraz są zaangażowani. Wiecie, dajecie mi wiarę, dajecie mi nadzieję, dajecie mi każdego dnia siłę w to, że można zmieniać. I teraz wiem, że normalni ludzie, którzy idą razem z nami do tych wyborów mogą zmieniać i mogą się angażować. Tak samo jak ci, którzy w tej polityce są już od wielu lat, od wielu kadencji i nic nie zmienili. Wchodźcie na to jest konkret.pl i razem z nami zmieniajcie. To, o czym Wam mówię w tym nagraniu, to zadanie nie jest proste. Jest ono trudne. Przeciwności też mamy bardzo dużo. Wielu ludzi, którzy nie są nam życzliwi, bo chcą, żeby w Polsce był taki syf, jaki jest już od dawna. Dlatego poziom trudności jest podniesiony do level hard. Ale ja wiem, że my damy radę. Dlatego każde ręce na tym pokładzie są dla nas ważne, są dla nas istotne i każda para rąk, która będzie nam pomagała, przybliży nas do celu. Twoje ręce też mogą to zrobić. To jest konkret.pl. Wchodzisz, rejestrujesz się i działamy.