Karol Nawrocki: Będzie głosem żołnierzy — silna armia i sojusze
Karol Nawrocki zapowiada, że będzie głosem żołnierzy i oficerów oraz że bezpieczeństwo Polski zaczyna się od każdego szeregowca. Zadeklarował wsparcie dla wysiłków modernizacyjnych armii i dążenie, by polska armia była największą siłą NATO w Unii Europejskiej.
Będzie głosem polskich żołnierzy i polskich oficerów, podkreślając, że bezpieczeństwo Polski rozpoczyna się od wyposażenia, świadomości, hartu ducha i serca każdego szeregowca.
Wypowiedział się, że będzie wspierał, panie premierze, panie ministrze, wszystkie wysiłki modernizacyjne polskiej armii i dążył do wzmacniania jej zdolności obronnych.
Zaznaczył, że będzie naturalnie zwracał się do partnerów ze Stanów Zjednoczonych i wspierał najważniejsze sojusze bilateralne z tym państwem, a także dbał o pozycję Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim. Przypomniał, że już jako prezydent elekt podejmował kontakty z sekretarzem generalnym NATO.
Mówił o konieczności budowania siły i "systemu immunologicznego" wschodniej flanki NATO oraz wyraził marzenie, by bukareszczańska dziewiątka w dłuższej perspektywie stała się bukareszczańską jedenastką razem z państwami skandynawskimi. Określił to jako międzynarodowy, geopolityczny kierunek swojej prezydentury.
Głos dla żołnierzy
Będzie głosem polskich żołnierzy i polskich oficerów, podkreślając, że bezpieczeństwo Polski rozpoczyna się od wyposażenia, świadomości, hartu ducha i serca każdego szeregowca.
Wsparcie modernizacji armii
Wypowiedział się, że będzie wspierał, panie premierze, panie ministrze, wszystkie wysiłki modernizacyjne polskiej armii i dążył do wzmacniania jej zdolności obronnych.
Relacje z partnerami ze Stanów Zjednoczonych
Zaznaczył, że będzie naturalnie zwracał się do partnerów ze Stanów Zjednoczonych i wspierał najważniejsze sojusze bilateralne z tym państwem, a także dbał o pozycję Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim. Przypomniał, że już jako prezydent elekt podejmował kontakty z sekretarzem generalnym NATO.
Budowa siły wschodniej flanki NATO
Mówił o konieczności budowania siły i "systemu immunologicznego" wschodniej flanki NATO oraz wyraził marzenie, by bukareszczańska dziewiątka w dłuższej perspektywie stała się bukareszczańską jedenastką razem z państwami skandynawskimi. Określił to jako międzynarodowy, geopolityczny kierunek swojej prezydentury.
Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.
Inne wystąpienia
Karol Nawrocki: wniosek do Senatu o referendum ws. Zielonego Ładu
Karol Nawrocki: Pan Premier w swoim stylu skłamał
Karol Nawrocki apeluje za ustawą o Centralnym Porcie Komunikacyjnym
Karol Nawrocki: Otwarcie Rady Bezpieczeństwa po ataku dronów
Karol Nawrocki - KONFERENCJA PROGRAMOWA #Nawrocki2025
Para Prezydencka: Równe zasady dla osób z niepełnosprawnościami
Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →
Janusz Kowalski
Janusz Kowalski: 'To jest mój prezydent' poparcie dla Karola Nawrowskiego
Donald Tusk
Donald Tusk: Kaczyński zdenerwowany, 'cham' i zmiana warty
Donald Tusk
Donald Tusk o wystąpieniu prezydenta Nawrockiego i zmianie warty
Roman Giertych
[PO]: R. Giertych - załącznik do protokołu Zgromadzenia Narodowego
Donald Tusk
Donald Tusk apeluje do Polaków - Musimy być razem i wytrwali
Artykuły
Artykuł
Weto prezydenta do SAFE: ministrowie i związki o „rozbrajaniu” służb
Artykuł
Kierwiński: Nawrocki zabrał pieniądze służbom. To zdrada
Artykuł
Bosak: Jesteśmy przeciwni obu projektom - krytyka SAFE i Polskiego Safe 0%
Artykuł
Weto Nawrockiego wobec SAFE wywołuje polityczną burzę w Woronicza 17
Artykuł
Weto prezydenta wobec SAFE i spór o Trybunał - gorąca debata w Radiu ZET
Artykuł
Tusk: w wojnie o SAFE opadły wszystkie maski
Transkrypcja
Będę głosem tych, którzy chcą Polski bezpiecznej, a bezpieczeństwo Polski rozpoczyna się od każdego szeregowego żołnierza. Od jego wyposażenia, od jego świadomości, od jego hartu ducha i od jego serca będę głosem polskich żołnierzy i polskich oficerów. Wspierać będę, panie premierze, panie ministrze, wszystkie wysiłki modernizacyjne polskiej armii. I dążyć będę do tego, żeby polska armia była największą siłą NATO w Unii Europejskiej. Szanowni Państwo, będę też w sposób naturalny zwracam się do naszych partnerów ze Stanów Zjednoczonych. Wspierał polskie najważniejsze sojusze z tym sojuszem bilateralnym ze Stanami Zjednoczonymi. Ale będę dbał także o pozycję Polski w Sojuszu Północnoatlantyckim. Już jako prezydent elekt zadawałem sobie trud, aby wejść w relacje z sekretarzem generalnym NATO. Ale uznaję, drodzy Państwo, także, że Polska powinna być liderem budowania siły, systemu immunologicznego, odpowiedzialności wschodniej flanki NATO. I marzę, że bukareszczańska dziewiątka w dłuższej perspektywie stanie się bukareszczańską jedenastką razem z państwami skandynawskimi. I tak my, jako Polacy w Europie Środkowej, w Europie Wschodniej odpowiadamy za budowę siły wschodniej flanki NATO. I to powinien być także międzynarodowy, geopolityczny kierunek mojej prezydentury.