Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
PiS krytykuje rekonstrukcję rządu: personalne nominacje szkodzą Polsce

PiS krytykuje rekonstrukcję rządu: personalne nominacje szkodzą Polsce

PiS skrytykował rekonstrukcję rządu i personalne nominacje, nazywając je absurdami, które szkodzą Polsce. Mówca wymienił konkretne postaci z debaty publicznej i zarzucił, że rząd koncentruje się na personaliach zamiast rozwiązywać pilne sprawy gospodarcze.

Główne zarzuty


PiS zarzucił, że rekonstrukcja to „ściema” i mydlenie oczu, a rząd zajmuje się personalnymi zmianami zamiast realnymi problemami. Mówca skrytykował tempo i sens zmian kadrowych oraz nazwał część nominacji absurdalnymi i szkodliwymi dla Polski.

Wymienione nominacje i postaci


W wypowiedzi padły nazwiska i przykłady — m.in. Morański, Sławek Nitras, Jacek Murański, pan sędzia Żurek, Korneluk oraz odniesienia do „babci Kasi”. PiS komentował także, że niektóre osoby miały być przesuwane na inne funkcje, a część nominacji ma charakter personalny i polityczny.

Skutki gospodarcze


Mówca podkreślił, że podczas gdy rząd zajmuje się rekonstrukcją, Polacy zapłacą wyższe rachunki — wskazał na koszty ETS-2 przekładające się na ok. 40 groszy na litrze benzyny i ponad 50 groszy na litrze diesla. Argumentował, że to realne konsekwencje braku rozwiązań gospodarczych.

Retoryka i ton wypowiedzi


Wypowiedź była krytyczna, ironiczna i konfrontacyjna — pojawiły się określenia typu „szkodnicy”, „ściema” oraz satyryczne nawiązania do retoryki rządowej. PiS odnosił się też do fragmentów publicznej debaty i zarzucał, że dyskusja polityczna koncentruje się na personaliach zamiast na programie.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Gdzie Morańskiego? Rozumiem, że ona ministra sportu, tak? Czy jakiś ekspert, doradca Tuska w KPR-mie może być taki ekspert, jak Tuska? Wcześniej uważałem, że on będzie znakomitym rzecznikiem rządu. Czy wie, że Sławek Nitras przedawkował politykę i sobie go wrzucili, on się już pożegnał, już wiedział podobno po tym Trzaskowskim, że wyleci. Ale wiesz, co on ma robić? Słyszałeś? Nie. No ambasadorem w Kolumbii ma zostać. Ja nie jesteście w butelkę. Po pierwsze, nie będzie żadnego zwolnienia z tych nachodźców, dlatego, że w żaden kraju będzie decyzja polityczna, już w tej chwili przerzucają do nas inżynierów i lekarzy. Trzeba robić wszystko, co możliwe, niezależnie od tych rekonstrukcji, mydlenia oczy, żeby tych szkodników jak najszybciej odsunąć od władzy, bo po prostu Polski w tym wszystkim szkoda. Dzień dobry, dzień dobry państwu, witamy na naszym kanale Prawa i Sprawiedliwości i kolejny film z cyklu Pod Lupą, dzisiaj z Jackiem Ozdobą. Co Jacek? Jaki mamy tydzień? Największe osiągnięcie Tuska w historii jego rządu? Są takie momenty w historii każdego kraju, że trzeba ogarnąć się. Czyli mieszanie w szklance herbaty po to, żeby stała się bardziej słodka, a cukru się nie dosypuje, mówiąc wprost, czyli ta ściema z tą rekonstrukcją, bo chyba to jest taki temat, który jest gorący. Nie wiem, czy wiesz, ale tam brakuje dwóch nazwisk. Jakich? Morański. Miałem nadzieję, że będzie Morański. I słuchajcie, tam jest taka starsza pani, mi się w ogóle słowo babcia dobrze kojarzy, ale oni trochę psują, zresztą mnie tylko to słowo. Nie wiem, czy kojarzycie taką awanturnicę, oni na nią mówią, babcia Kasia, ona chyba kogoś nawet miała w tym, w samochodzie policyjnym ugryź. To, że masz twarz kobiety, nie znaczy, że jesteś kobietą. Nie dotyka pani policjantów. Nie dotykam żadnej policjanki, bo bym jej nawet brudną szmatą nie dotknęła. To rozumiesz co? Czyli co? Czyli w takim razie do MSW-a powinna pójść? Żeby tak? Policja na zerowe, czy co? Nie wiem, czy widziałeś, jak ją wynosili z jakiejś demonstracji. Tak, tak, tak. Z tymi kulami i ona stała się, słuchajcie, ofiarą represji rządu Donaldatus. To jest wiecznie represjonowana osoba, bo ją tak wynosili z tymi kulami i tak dalej. Wiesz, główny motyw tej zmiany, tej rekonstrukcji. No to jest takie właśnie różne ofiary represji straszne. Na przykład pan sędzia Żurek. Straszna ofiara represji, wiesz, która teraz będzie ministerstwie sprawiedliwości. Ale zanim o nim, to powiedz Gdziemurańskiego. Rozumiem, że ona ministra sportu, tak? Czy jakiś ekspert, doradca Tuska w KPR-mie. Ja już wcześniej uważałem, że on będzie znakomitym rzecznikiem rządu. Zresztą mam nadzieję, że za chwilę się pojawią jakieś ciekawe tutaj fragmenty z nich. Niech żyje partaj twój szwap! Polaci, wy nas jeszcze nie znacie. Ale wy nas jeszcze poznacie. Auf Wiedersehen. Bo, słuchajcie, Donald Tusk powoływał się na znany autorytet. Znana postać. Znana postać. Znana postać. Jacek Murański. Jacek Murański. Postać znana. Znana także panu Nawrockiemu. Znana między innymi z walkem M.A. Także aktor w takich niedużych rolach. Murański. Pod nazwiskiem. W kampanii wyborczej do premier rządu przyszedł. Ktoś mu to nie wiem czy podłożył, czy pan premier był tak kreatywny i powoływał się na Jacka Murańskiego jako element ataku na prezydenta Karola Nawrockiego. Więc ja myślałem, że on będzie rzecznikiem rządu, ale nie został. Nie tym razem. Ale mi w ogóle mega się podoba. Znaczy fascynujące jest to co zrobił Tusk. Znaczy on o tej rekonstrukcji mówił. Wiesz od kiedy? Strzelaj. Kojarzysz? Pamiętasz pierwszy raz zapowiedział rekonstrukcję? No nie. To nie długo. Stary. No w lutym. Już zapowiedział w lutym. Że będzie rekonstrukcja. Mamy teraz dziękować Bogu lipiec. Oni w końcu się dogadali. Jeszcze na tego 22 lipca mieli. Nie pykło. Więc będzie 25. To jest też tak, że akurat ja nie jestem w stanie wyliczyć wszystkich ustaw, które Ty przygotowałeś. Ja też próbowałem przeliczyć wszystkie swoje ustawy, które przygotowałem. I powiem Ci szczerze, no zobacz. No co oni mają robić? Oni dyskutują tylko i wyłącznie rekonstrukcji. Nie rozmawiają o tym co jest ważne dla Polaków. Znaczy powiem szczerze, ja mam w nosie to, czy to będzie Rutnicki, czy to będzie Żurek, czy to coś innego. Nie ma znaczenia. Ale chodzi o to, że Polacy za chwilę zapłacą na jednym litrze benzyny ponad 40 groszy za ETS-2. Ponad 50 groszy na jednym litrze diesla. Bo te ETS-2 koszty i tak dalej i tak dalej. Zresztą te tematy poruszaliśmy, przestrzegaliśmy. We dwóch, żeśmy się tymi tematami zajmowaliśmy. Ale to robiliśmy. Były działania przeciwstawne w stosunku do złej polityki. Dobre reformy, których ciężko jest w tej chwili wymienić. A oni co? Żadnych sukcesów. No ale rozmawiamy o rekonstrukcji, zobacz. Zassało, zassało. Czyli można powiedzieć, że tu Tusk ma dobrego czuja. Rekonstrukcja na zmianę z fałszewstwem wyborczym. Bo pewnie pan sędzia Żurek byłby lepszym prokuratorem generalnym w ramach liczenia głosów. A nie wiem czy widziałeś jak Korneluk poszedł do nielegalnej TVP w likwidacji. I tam dziennikarka dostała pani Dobroż, oracz, ksywa, multipla. Dostała dane od swoich przyjaciół z prokuratury. I otóż zapytała pana Korneluka. Bo się okazało, że liczyli, liczyli. I co powiedział? Przyszedł i powiedział, że mniej więcej wychodzi im porówno. A ja założę się, że jeżeli on tak mówi, że po liczeniu nie doliczyli się do wyboru. No to na pewno jest jeszcze na korzyść. Przeliczyli to pewnie jest na korzyść Karola Nawrockiego. I tak ta cała bańka leci. Ale jeszcze tak przeskakujemy, ale do rekonstrukcji. Znaczy najpiękniejsze, bo pytałem, że w lutym zapowiedział. I nie wiem czy pamiętasz, że mówił, że to będzie najmniejszy, najsprawniejszy rząd świata. Znaczy najmniejszy rząd. A teraz patrz. Z ilu tam ili? 26, 7 ministrów. Dalej jest 21 ministrów. Ci, którzy mieli być ścięci jak ta pani Kotula. Pamiętasz? Pokażmy ten filmik zresztą. A, ta pancerka. Tancerka. Albo jak słynna intelektualistka pani Porowska, nie przekręcam nazwiska od społeczeństwa obywatelskiego, co w internecie zasłynęła filmikiem. No to one przecież zostają w rządzie. Znaczy co to jest za rekonstrukcja, jak panie ministry... A ta Kotula zostaje? No tak, oczywiście. Już ogłosiła, że jako sekretarz stanu czy ktoś, ale dalej będzie... Aha, czyli nie będzie członkiem Rady Ministrów, tak? Czy coś takiego? Mówią o największym rządzie świata i w tym momencie też możemy przypomnieć słynną żonę słynnego męża, czyli panią Kingę Gajewską, żonę pana Myrchy, co tam razem świat dwukrotnie objechali na kilometrówkach jeżdżąc jednym autem. Już się nie wspominając o różnych przygadach z czekoladą, to było? No wiesz, no tam chyba de facto to było tak, że ta osoba nie żyje, wiesz, bo tam rozumieją, że tam jej ojciec, tak? Że tam łopatą miał... Wkazany czy...? Wkazany i łopatą miał i... To jest takie rodzinki, pomocnictwo przy zabójstwie, nie? No... Takie elity w Platformie, ale przypomnijmy sobie jej filmik, jak ona mówiła o wielkim Bizancjom. Cały rząd krzesł, ile tam? Stu czternastu było. I teraz oni mają więcej niż sto czternastu. Nawet po tej rekonstrukcji pewnie do tych sto czternastu nie zejdą. Zobaczmy to. Mamy w Polsce największy i najdroższy rząd w historii Polski. Sto czternastu ministrów i wiceministrów. Za naszymi plecami jest cały rząd krzeseł. Sto czternaście krzeseł. Zobaczcie Państwo, kim są ci ludzie? Od tak gigantycznego rządu oczekiwałoby się spektakularnych osiągnięć. Ale wiesz, tam jest jeszcze jedna postać, bo nie wiem czy wiesz, że Sławek Nitras przedawkował politykę. Cicho, bądź tam Nitras, przedawkowałeś politykę z dawno. A nie pośle. I sobie go wrzucili, on się już pożegnał, już wiedział podobno po tym trzaskowskim, że wyleci. Ale wiesz co ma robić? Słyszałeś? Nie. No ambasadorem w Kolumbii ma zostać. W ramach nagrody Tusk, Tusk go tam. Ale czemu w Kolumbii ja sobie powiem? Ja nie wiem, nie wiem o co chodzi. Jakiś taki żardziś, słyszałem. Poleci mu Ci jeden serial, ale nie mogę reklamować w portalu. Państwo w komentarzu, niech nam napiszą dlaczego Nitras będzie ambasadorem w Kolumbii i czy się tam odnajdzie. To chyba ta agencja DAA się tym zajmuje. Ale dobra, nie ważne, bo to już było poniżej krytyki. Ja o niej chcę wyrobić Sławek. Jest kreatywna osoba, ale zastępuje go ktoś inny. Ale mówili, że on wiecie za co polecia. Jako szef sztabu tego pięknego zwycięskiego pana Trzaskowskiego, te wygrane wybory dla Tuska, to tak dla Tuska te wybory wygrali, że jego ludzi tnie. Ale mówiło się, że Nowacką utnie też zetnie, ale tym razem jeszcze okazał jej kolejną łaskę. Kto się interesuje polityką, niech łączy kropki i będzie wiedział. Musisz chyba zacząć bardziej interesować politykę. Pani ministra edukacji nawet ciekawe, że ludzie nie zauważyli. I większość polityków chyba nie zauważyło, że już nie ma edukacji narodowej. Znaczy oni tak gardzą konserwatorni. Po prostu tak. To jest edukacji, nie ma narodowej. Wszystko co... Nie wpadłem na to. Narodowe to pani i to pani, nie wiem, to się brzydzą tym, nie? Znaczy platforma w pigułce. No to rzeczywiście ciekawe. No wiesz, no jest oczywiście... Bodnar zostaje odesłany, czy poświęcony. Bo jest za mało radykalny. Tam rozumiem środowisko Romana Giertycha wprowadza pana Żurka. Żurek rozgrzany. Sędzia, który twierdzi, że jest apolityczny. Swoją drogą ja go dość dobrze poznałem, bo uczestniczyłem w takim programie, który był w TVP. Tym prawdziwym. Nazywało się to Studio Polska. No i tam bardzo ciekawe konfrontacje były pomiędzy nim, a profesorem Czarnkiem, ówczystym wojewodą, który się łączył z Lublina. Czyli można powiedzieć, że profesor Czarnek świetnie się zna na Żurku. No tak. A jego wypowiedź wspomnimy najnowszą? Że z Gubsza Giertycha chyba powiedział. Ale on by tego nie powiedział, bo są na wizji. Bo są na wizji. A pani redaktor mu podziękowała za to, że tego nie powiedział. Zresztą możemy sobie to odtworzyć. Muszę powiedzieć, że ja jestem zaszczycony dlatego, że można powiedzieć, że wszedłem do dużej polityki dzięki panu sędziemu Waldemarowi Żurkowi, z którym miałem przyjemność mieć potyczki jeszcze 8-9 lat temu w Studio Polska. Nawet nie wiedziałem z kim rozmawiam, bo to jak byłem z Lublina nadawany, to nie widziałem kto nam z boku siedzi. No ale słyszałem co mówi, więc no chciałbym powiedzieć, że jest głupszy od Giertycha, ale nie mogę, bo jesteśmy na wizji. Będzie gorąco, kolejna ta nominacja, to słyszałem, że pani poseł Leo nie chce być ministrem kultury, ale muszę przyznać, że byłaby lepsza, bo przynajmniej ubrałaby lepsze buty niż ta pani w kapciach. A była ta w Berlinie, tak? Do Niemiec, czu, czu, czu, czu, w Dubrewska, w Dubrewska, tak, tak. Nie chce przekręcać, ale pamiętam o kapciach. Ale ja wrócę do tego filmiku pani Gajewskiej, bo ona mówi, że tylu ministrów, że nawet nazwisk nie pamiętam. Prorok, nie? Prorok, zobacz. Prorok, tak. Wiedziała co Tusk planuje, znaczy nawet tych nazwisk wszystkich ciężko, ciężko spamiętać. No ale to jest w ogóle żenujące, znaczy my oczywiście się nabijamy z tych ludzi, nie, bo, bo, bo, bo chyba na to. Szkoda Polski w tym wszystkim, dlatego trzeba robić wszystko co możliwe, żeby jak najszybciej odsunąć podpady. Zielińska zostaje? Nasza ulubiona, Urszula. Tak. Ula Urszula. No wiesz, ona jest tak skuteczna, bo przecież w Unii to ona zapowiedziała redukcję 90% CO2. To jest coś nieprawdopodobnego. Polski, w cudzysłowie, minister jedzie do Brukseli i żąda najgorszej możliwej dla Polski sprawy, bo przecież to Polacy najbardziej dostają po kieszeni za ETS, za te podatki unijne, za zieloną energię. A ona jedzie, żeby w ogóle na sterydach, na depolaczach podkręcić nie 45, czy 55% FIT for 55 było redukcji, tylko 90%. Nie ograniczajmy się, co to jest 55, chcemy 90%. To jest niesamowite. No i teraz co, wychodzą, ty jesteś europostwem, to możesz powiedzieć. Znaczy Niemcy przychodzą i co mówią, no sama wasza pani minister z tym wyszła, wasz rząd tego chce. No oczywiście, że używają. Rękami Tuska i różne kobiety. Zresztą wiesz, no bądźmy szczerzy, no między innymi uczestniczyliśmy w wielu konferencjach, w których przestrzegaliśmy przed tym, że popełnia się błędy i że nie wolno czegoś zrobić, że Donald Tusk nie widza chociażby, słuchajcie, tych inżynierów i lekarzy, specjalnie nie mówię niektórych słów. Do tego dochodzi kwestia tych wszystkich FIT-ów. To wszystko przecież okazało się, że tak naprawdę to jest jedna wielka ściema w to, co jesteście wy wszyscy karmami nabijani, jesteście butelkę. Po pierwsze nie będzie żadnego zwolnienia z tych nachodźców, dlatego że żaden kraj się nie zdecyduje. Będzie decyzja polityczna. Już w tej chwili przerzucają do nas inżynierów i lekarzy. Do tego dochodzi ta kwestia klimatyczna. Już o tym EATS-ie powiedziałem. Dodatkowe koszty, które będą rzucone, zakaz, recesant samochodów spalinowych, ale więcej ci powiem. Zazielenie leasingu. Wy myśleli coś takiego. To jest bardzo ciekawe, że macie firmy i będziecie musieli jakiś procent waszej floty samochodów mieć już eko, czyli mieć elektrycznych, czyli hybryda nawet odejdzie. To jest już furtka, która przyspieszy już o 2030. Ale myślisz, że to wszystko będzie wdrażane przez panią Zielińską, czy jednak przez jej nowego szefa, pana Miłosza Motykę? Bo Miłosz Motyka zna się na wydobyciu. Michał, mieszasz, mieszasz, mieszasz, mieszasz, bo Henin Kląska zostaje. A, w klimacie będą, przepraszam, czyli będziemy mieli i Ministerstwo Klimatu i Ministerstwo Energii i ta konsolidacja. Tu jeszcze Ministerstwo Gospodarki, prawda, gdzie będzie gospodarka i finanse. I jeszcze ciekawe, słyszałeś, Tusk ogłosił, że nigdy chyba w wolnej czy nowej Polsce nie było takiej sytuacji, żeby w jednym rynku były sprawy gospodarcze i finansowe. A przecież w rządzie każdy pamięta, powinien pamiętać, Tusk wtedy się pewnie innymi sprawami zajmował, ale przecież w naszym rządzie Mateusz Morawiecki był ministrem, w tym samym czasie ministrem rozwoju i finansów. Czyli Ameryki, panie Tusk, pan nie odkrywasz, chociaż nawiązując do tego Korteza pewnie bardzo by chciał. Ale wiesz, jeszcze nawiązując do, jakby do pana Żurka wracać, nie wiem, czy słyszałeś. Myślałem, że do wydobycia motyki będziesz chciał. Nie, bo to wiesz, to jest obrzydliwe, ale chciałem nawiązać do tego kto ma być prokuratorem krajowym, nie wiem czy słyszałeś. A, gdzieś się pojawia jakieś nazwisko, chociaż... Ja w to nie wierzę. A, twoja przyjaciółka. Tak, moja przyjaciółka. Słuchajcie, jak byłem jeszcze wiceministrem, to mnie to denerwuje w ogóle, że są ludzie, którzy biorą publiczne pieniądze i nic je robią. Jak widziałem, że prokurator sobie siedzi na X czy tam innych portalach i ciągle wypisuje i atakuje, to po prostu zweryfikowałem, czy ona ma zaległości czy nie. Okazało, że w tym wydziale są zaległości, nikt sobie z nich poradzić nie mógł. To słuchajcie, przyszła zmiana rządów, przyszedł nielegalny prokurator, to wzięli ją do ministerstwa. Przyszła do ministerstwa, tam prawie nic nie zrobiła, zresztą żadne pismo, chyba jej nie zostało podpisane przez Bodnara, bo ja sprawdziłem to, dostałem odpowiedź. No to stwierdzili, że za dużo ta Amfika atakuje tego Bodnara, to ją z powrotem wzięli do rejonu. Teraz siedzi w rejonie, a teraz ma iść na prokuratora. Ale w okręgu chwilę była, ale ty nie doceniasz jej pracy, przecież ona na początku rządu, przecież jak ona ma siedzieć w pracy, jak ona musiała po tych kancelariach chodzić prywatnych, prawda? Prywatna kancelaria, która zgarnia masę kasy teraz różnych zleceń, która przygotowywała dokumenty związane z nielegalnym przejęciem TVP, prawda? Tak, tak. Pamiętasz to? Drukowane na ich drukarce, także pani Wrzosek zna się na drukarkach, tam podpisała pytanie, czy w tej kancelarii, czy gdzieś pod tą kancelarią i puściła jako pismo przygotowane przez prywatną kancelarię, która teraz ma obsługę prawną w TVP w likwidacji. Setki tysięcy złotych lecą tam, te kontrakty trzeba by zresztą sprawdzić. I takich mamy ludzi, tacy ludzie rządzą Polską, tylko Polski w tym wszystkim. Ale wcześniej była przecież prawa kampanii wyborczej, gdzie dawaj do RT, miały być smsy. No to jak ty mówisz, nic nie robiła, no zasłużona dla Pana Tuska, dla władzy, dla Trzaskowskiego. I ona poszła do telewizji i zaczęła płakać, jak ona jest biedna. Ona w ogóle po tym na pewno napisze, że nas pozamyka, to akurat słuchajcie. I ci co oglądają, też niech się tam spodziewają, bo to taka kobieta jest bardzo taka wrażliwa. I ona tam płacze, że ona tu jest taka prześladowana przez Bodnara, przez tą ekipę całą. Ta Żukowska o niej pisze, że masz się zamknąć prawie i tak dalej. Więc po prostu to jest niesamowite. No to co robią, no właśnie, z Państwa robią cyrk, czy stawiają ją po to, żeby posłusznie robiła wszystko co Giertych każe? Znaczy nie mają żadnej propozycji dla Polski, no to wracają coś, co już ludziom wychodzi, już ani będą rozliczania PiSu. Pani Wrząsek się zajmie rozliczeniem PiSu w końcu. Ja muszę to powiedzieć, bo trochę to często jest pomijane. A przecież sam dobrze wiesz, bo ja byłem członkiem tak zwanej tej komisji ze spraw Pegasusa. Michał był świadkiem tej komisji, jeszcze jak ta komisja mogła procedować. Jeszcze działała, tak. Jeszcze działała zgodnie z prawem obo Trybunału Konstytucyjnego. No i słuchajcie, no siedzący tutaj Michał, oczywiście popraw mi, ale ty masz problemy z prawem, że państwo polskie skorzystało i to ma być twoja korzyść, tak? Tak, no to jest korzyść osobista. Że państwo polskie skorzystało. Ja już powiedziałem tym prokuratorom, powiedziałem, słuchajcie, jeżeli taki zarzut stawiacie, to stawiajcie zarzut. 38 milionów Polaków powinno usłyszeć ten zarzut. No bo państwo ma korzyść, prawda? Jaką? Taką, że może ma sprzęt, który ściga przestępców. Zgodnie z ustawą dofinansowanie, ale to jest korzyść osobista. Ja nie chcę być sam w tej korzyści osobistej, bo wszyscy przecież mają, cieszą się z tego, że państwo miało do rzadzenia ścigania przestępców. A to dlatego to mówię, bo słuchajcie, bo to można się śmiać, można rzeczywiście my to trochę... Tak wyglądają te rozliczenia. Oczywiście to jest już śmieszne, ale... Mamy prokuratora krajowego, który tak się podpisuje, a nie jest prokuratorem krajowym i mówi sam, że jeżeli pan sędzia Kapiński, sąd najwyższy, stwierdzi, że on nie jest tym prokuratorem, czyli pan prokurator barski nie został właściwie usunięty niby z urzędu, no to on oczywiście się do tego dostosuje. No i przychodzi sąd najwyższy, jest pan sędzia Kapiński, który powiedział tak i tak, czyli że prokurator barski zdali prokuratorem krajowym, a oni stwierdzili, że to jednak nie jest sąd. To po co on mówił wcześniej, że to jest sąd? Ale jeżeli można, to pokażmy znakomity fragment, bo to też jest ważne do mówienia, jak oni działają. Wobec ciebie też niestety, ja też pewnie za chwilę będę. Ale to dzisiaj jest nawet, bym powiedział czasami docenienie roli w państwie, że jak pani profesor Maria Szczepańc, wybitna polska karnińska, zadaje pytanie w sądzie do Adama Bodnara, który się stawił w sądzie, jak to wygląda. No i zobaczcie. Panie prokuratorze generalnie, ja mam pytanie do pana. W 2023 roku w wyborach do Sejmu i Senatu uzyskał pan mandat senatora. Przypomnę, że ważność tamtych wyborów stwierdzała nasza Izba. W związku z tym mam do pana pytanie, czy czuje się pan wadliwy wybranym senatorem? Tak zwanym neosenatorem? Wówczas pan nie protestował. Jakoś nie przypominam sobie, że pan protestował. No i ten fragment spotkał się z tym, że prokuratorzy Bodnara represjonują panią sędzie i ona miała być odpytana jakoś hardkorowo. No do trzech prokuratorów wezwało sędzie Sądu Najwyższego na to przesłuchanie, ale to pokazuje i to myślę fajna puenta tego podsumowania rekonstrukcji, bo chyba największe wydarzenie mówiliśmy o nowych, a największe wydarzenie to starzy, czyli Bodnar. Człowiek, który tam na białym koniu miał wjechać, miał być bogiem praworządności, wykonywał wszystko, co mu Tusk kazał, kiwał główką, dawał się wciągnąć w tą sektę Giertycha, przecież kazali mu się wygłupiać, to się wygłupiał. Umorzono sprawę jego, tak? Ukręcono łeb, prawda, tam gdzie był przez długi czas podejrzanym w sprawie afery Polnordu, ale nawet takie obrzydliwe rzeczy, w sensie jako rzecznik praw obywatelski Bodnar krytykował kajdany zespolone, a sam będąc prokuratorem generalnym doprowadził do tego, że te kobiety urzędniczki w kajdanach zespolonych po prostu... No ta jedna miała być niebezpieczna chyba, tak? Ale nawet, a ta matka biedna, co mu to dziecko zmarło na pogrzebie własnego dziecka, w kajdanach zespolonych i on za to odpowiada, bo odpowiadał w służbie więciennej, czyli zrobił najgorsze możliwe ochyctwa paskudztwa, a został wykręcony jak wykorzystany i wyrzucony przez Tuska bez słowa dziękuję. To prawda, ale wiesz co jeszcze... Tak kończą, tak kończą, złe słowo mi przyszło na myśl, ale tacy bardzo wierno poddańczy ludzie o takie wobec... No tak, tak, wszyscy wiemy o to chodzi, ale wiesz co, jedno też jest co irytujące, że przecież ty byłeś wiceministratem, zdrowałeś służbę więzienną, gdyby to za twoich czasów coś takiego było, to ja ci gwarantuję, że z tego byś miał taką aferę, żebyśmy się wszyscy nie pozbierali, by było to wszędzie itd. A tu jest cicho... Żółte paski w różnych telewizjach rozgrzane, rozgrzane by były do czerwoności. A tu kobieta, zmarło jej dziecko i nie, no już nic się nie stało. Dlatego trzeba robić wszystko co możliwe, niezależnie od tych rekonstrukcji, mydlenia oczu, żeby tych szkodników jak najszybciej odsunąć od władzy, bo po prostu Polski w tym wszystkim szkoda. To prawda, i śledźcie kanały i wolne media przede wszystkim, bo oni tak często używają, że są wolne media. Jest taka jedna TW Stokrotka, która tak lubi sobie na początku programu mówić, że wolne media. No tymi wolnymi mediami stał się internet i telewizja, Trwam, Republika czy też oczywiście w Polsce, więc... I nasz kanał Prawa i Sprawiedliwości na YouTubie, klikamy zasubskrybuj, subskrybuj, dajemy suba i dziękujemy za dziś