Zbigniew Konwiński ostro o hipokryzji wokół inflacji
Poseł Zbigniew Konwiński 27 marca krytycznie odniósł się do przeciwników politycznych, oskarżając ich o hipokryzję i zyskiwanie na inflacji. W przemówieniu przywołał rady kierowane do Polaków i zarzucił opozycji, że czerpała korzyści z wysokiej inflacji przez inwestycje w papiery wartościowe.
Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.
Proszę bardzo, panie premierze, panie pośle, pan, widzę, jest od jakiegoś czasu wiernym naśladowcom pana posła Sachajki. Rozumiem, że do wyborów parlamentarnych pan będzie co chwila przychodził na mównicę i mówił, co panu na wątrobie leży. Wie pan, jeśli chodzi o ceny, o inflację, jesteście skrajnymi hipokrytami. Nie było takiej inflacji od lat, jak za waszych rządów. Wie pan, jaką pan miał wtedy radę dla Polaków? Warto panu przypomnieć, jaką pan miał radę. Pan mówił, że Polacy powinni mniej jeść i taniej. Taką pan miał radę na pisowską drożyznę, wtedy, kiedy rządziliście. Wtedy, kiedy była rekordowo wysoka inflacja, wasi ludzie tu, z tego klubu nabywali papiery wartościowe, których rentowność zależała właśnie od wysokiej inflacji. W tym samym czasie przekonywaliście Polaków, że inflacja nie będzie rosnąć, a sami się bogaciliście na drożyźnie. Dla Polaków drożyzna, dla was zysk. Dziękuję.
---
Dziękuję za pobranie 🙏
Jeżeli opublikujesz ten materiał w mediach społecznościowych, będę bardzo wdzięczny za oznaczenie VideoParlamentu. Dzięki temu docieramy do kolejnych osób i możemy dalej budować przejrzyste archiwum polskiej polityki.