Michał Kowalski - Afera p*dofilska w Kłodzku bez precedensu
Dzisiaj poseł Michał Kowalski ujawnia doniesienia o domniemanej aferze pedofilskiej w Kłodzku i wzywa prokuraturę oraz premiera Donalda Tuska do natychmiastowych wyjaśnień. Kowalski twierdzi, że sprawa dotyczy prominentnych działaczy Koalicji Obywatelskiej i nie może zostać zamiatana pod dywan.
Najważniejsze fakty
Michał Kowalski informuje o nowych, bulwersujących faktach związanych z rzekomą aferą pedofilską w Kłodzku. Jako poseł podkreśla, że doniesienia dotyczą działaczy powiązanych z Prezydium Sejmu i domaga się natychmiastowych działań prokuratury oraz policji.
Reakcje i apel o wyjaśnienia
Kowalski krytykuje brak stanowiska premiera Donalda Tuska i oczekuje reakcji władz Koalicji Obywatelskiej. Wypowiedź przywołuje także słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który wezwał do zajęcia się sprawą i zasugerował powołanie zespołu prokuratorów.
Kontekst polityczny
Poseł wskazuje na szerszy, polityczny wymiar sprawy i zarzuca Donaldowi Tuskowi brak skuteczności w wyjaśnianiu afer. Kowalski łączy te wydarzenia z krytyką działań Koalicji Obywatelskiej i domaga się wykluczenia z partii osób związanych z aferą oraz rezygnacji z mandatu w razie potwierdzenia zarzutów.
Możliwe konsekwencje
Wideo przedstawia stanowisko posła Prawa i Sprawiedliwości i jego nadzieję, że sprawa nie zostanie zatuszowana. Kowalski zapowiada, że będzie domagał się rzetelnego śledztwa oraz konsekwencji politycznych, jeśli zarzuty się potwierdzą.
Zachęta do obejrzenia
Obejrzyj nagranie, aby poznać szczegóły wypowiedzi posła Michała Kowalskiego i dowiedzieć się, jakie pytania stawia on przed prokuraturą i premierem.
Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.
Dzisiaj mamy odkrycie wielkiej afery, afery pedofilskiej w Kłodzku, jest to sytuacja bez precedensu. Ja jako poseł nie słyszałem od lat, żeby takie sceny miały miejsce i to wśród działaczy, prominentnych działaczy Koalicji Obywatelskiej związanych z Prezydium Sejmu. Sytuacja jest bez precedensowa, co rusz dowiadujemy się o nowych faktach, które są bulwersujące i które tak naprawdę powinny być natychmiast wyjaśnione przez prokuraturę, przez policję, przede wszystkim przez władzę Koalicji Obywatelskiej i przez samego premiera Tuska. Tusk nie zajął jeszcze żadnego stanowiska w tej sprawie, a tylko przypomnę, wczoraj prezes Jarosław Kaczyński podczas krótkiego bryfingu powiedział, że zajmijcie się sprawą pedofilską u Was, ale i domagał się, czy nawet zasugerował, żeby założyć specjalny zespół prokuratorów, który miałby tę sprawę wyjaśnić. To jest sprawa bulwersująca, to jest sprawa nieetyczna, to jest sprawa, gdzie politycy, którzy są związani z tą aferą automatycznie powinni być wykluczeni z każdej partii, powinni złożyć mandat. Mam nadzieję, że ta sytuacja, ta sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan i uda się to wyjaśnić. Ja jako poseł Prawa i Sprawiedliwości jestem wstrząśnięty informacjami, które do mnie dopływają w tej sprawie, ale nie oczekuję od Donalda Tuska podjęcia jakichś racjonalnych działań w kwestii wyjaśnienia tej sprawy, ponieważ Donald Tusk nigdy nie wyjaśnił do końca żadnej afery związanej z kolizją obywatelską. Donald Tusk zajmuje się niszczeniem polskiej gospodarki, niszczeniem inwestycji, blokowaniem inwestycji. Ostatnio słyszymy, że międzynarodowa agencja miała być zlokalizowana w Warszawie i nie jest, będzie w Berlinie, czyli Donald Tusk dostał polecenie takie, żeby w Warszawie nie było inwestycji, nie było lokalizowanych organizacji międzynarodowych. Szanowni Państwo, to jest skandal, ale po koalicji obywatelskiej, po posłach koalicji obywatelskiej nie spodziewajmy się czegoś dobrego. To są ludzie, którzy są perfidni, którzy całą swoją działalność przedkładają i próbują wszelkie afery tuszować i zamiatać pod dywan. Dziękuję za uwagę.
Dziękuję za pobranie 🙏
Jeżeli opublikujesz ten materiał w mediach społecznościowych, będę bardzo wdzięczny za oznaczenie VideoParlamentu. Dzięki temu docieramy do kolejnych osób i możemy dalej budować przejrzyste archiwum polskiej polityki.