Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Koalicja Obywatelska zapowiada mobilizację na rzecz Trzaskowskiego

Koalicja Obywatelska zapowiada mobilizację na rzecz Trzaskowskiego

Koalicja Obywatelska rozpoczyna kampanię przed drugą turą wyborów, apelując o głosy dla Rafała Trzaskowskiego i deklarując pełną mobilizację. W konferencji w Warszawie podkreślono transparentność, uczciwość i bezpieczeństwo jako centralne wartości kampanii.

Najważniejsze przesłanie


Koalicja Obywatelska ogłosiła start ostatniej fazy kampanii i zapowiedziała codzienne działania w miastach, miasteczkach i dzielnicach. Mówcy wskazywali, że Rafał Trzaskowski wygrał pierwszą turę i jest kandydatem gwarantującym bezpieczny rozwój Polski.

Kampania terenowa i mobilizacja


Działacze zadeklarowali obecność „od siódmej” na ulicach, przy stolikach i w najmniejszych gminach, prowadząc akcje „Kobiety na Wybory” i „Kobiety z Trzaskiem”. Zapowiedziano, że przez dwa tygodnie codziennie będą prowadzone rozmowy z wyborcami oraz zbierane głosy także poza Warszawą.

Kobiety i prawa obywatelskie


W przemówieniu zwrócono uwagę na wyższe poparcie wśród kobiet w pierwszej turze i podkreślono, że Rafał Trzaskowski gwarantuje prawa kobiet, ich bezpieczeństwo i wolność wyboru. Mówcy apelowali o wspólne działania kobiet i organizacji w terenie.

Krytyka przeciwnika i apel o uczciwość


Koalicja przedstawiła kontrast między kandydatem transparentnym i doświadczonym a — jak powiedziano — skompromitowanym rywalem, wzywając jednocześnie do uczciwej, transparentnej kampanii bez fałszu i kłamstw. Zapowiedziano aktywną obecność w mediach i gotowość do odpowiadania na pytania wyborców.

Wezwanie do udziału i terminy


Organizatorzy zaapelowali, że każdy głos ma znaczenie i wezwali do udziału w niedzielnym Wielkim Marszu Patriotów w Warszawie oraz do intensywnej mobilizacji w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Tak, tak, ale to myli tylko pytanie, czy już Państwo są gotowi. Tak, możemy zaczynać? Szanowni Państwo, witamy serdecznie na konferencji prasowej rozpoczynającej kampanię wyborczą przed drugą turą wyborów. Są z nami ministrowie, ministry, posłanki, radne, radni i działacze Koalicji Obywatelskiej. Krótki przekaz, walczymy, wszystko się może wydarzyć, wygramy te wybory. Szanowni Państwo, rozpoczynamy tą ostatnią prostą walkę do zwycięstwa wyborcze. Rafał Trzaskowski wczoraj wygrał pierwszą turę wyborów, z tego się bardzo cieszymy, natomiast wiemy, że przed nami bardzo ciężka walka i właściwie chcemy jasno dziś pokazać, my jako Warszawska Platforma Obywatelska, że od siódmej startujemy przed drugą turą wyborów, będziemy na wszystkich ulicach miast, miasteczek, będziemy tutaj we wszystkich dzielnicach, we wszystkich dzielnicach, gdzie się wystawiamy stoliki. Jesteśmy skrajnie zmobilizowani, zdeterminowani, wiemy, że walka toczy się o wszystko, o to jaka będzie Polska, o to czy Polska będzie rozwijającym się, bogatym krajem w Europie, czy będzie spychana na wschód Europy. Wybór jest prosty, albo Rafał Trzaskowski, polityk transparentny, uczciwy, polityk, który gwarantuje to, że w Polsce będzie współpraca, ale gwarantuje także to, że nigdy więcej patologia rządu wpisu się nie powtórzy, czy z drugiej strony polityk skompromitowany, jak pan Nawrocki. Dla nas wybór jest oczywisty, będziemy o tym przez dwa tygodnie, każdego dnia mówić na ulicach Warszawy, w każdej dzielnicy, ale będziemy mówić też na ulicach naszych miast, miasteczek, bo to jest nasz obowiązek, obowiązek wobec Polski i Polaków, żeby zadbać o to, żeby prezydent Polski był po prostu człowiekiem, który będzie gwarantował bezpieczeństwo i dobry rozwój Polski. Szanowni Państwo, jesteśmy w Warszawie, gdzie Rafał Trzaskowski jest prezydentem i tutaj wyniki wyborów pokazały wysokie poparcie. Ponad średnią, krajową to jest sprawdzian na skuteczność. To jest ocena warszawianek i warszawiaków, którzy pokazują, że czują się w Warszawie bezpiecznie, że Warszawa jest dobrze zarządzana, że jest miastem, w którym można się rozwijać i które gwarantuje nam wszelkie prawa. I to jest właśnie skuteczność Rafała Trzaskowskiego. My mówiąc dzisiaj, że mamy dobrego prezydenta, chcielibyśmy móc dzielić te uczucia razem z resztą kraju. I to właśnie będziemy robić. W najbliższych dwóch tygodniach, w pełnej mobilizacji, przy pełnym zaangażowaniu, będziemy prosić o zaufanie i o głos dla Rafała Trzaskowskiego. W tych wyborach, w tej pierwszej turze poparcie wśród kobiet było zdecydowanie wyższe dla Rafała Trzaskowskiego. Rafał Trzaskowski gwarantuje nam, kobietom, nasze prawa, nasze bezpieczeństwo, nasz wolny wybór. I my razem z kobietami Koalicji Obywatelskiej i ze wszystkimi innymi, które chcą, żeby państwo dawało im możliwości rozwoju i gwarancję bezpieczeństwa, będziemy namawiać kobiety do tego, żeby postawiły na Rafała Trzaskowskiego. Żeby wybrały właśnie te gwarancje, te podstawowe prawa. Nie radykała Karola Nawrockiego, który zagraża naszemu bezpieczeństwu, tylko osobę, która nam ufa. Osobę, która wie, że możemy o sobie decydować. I razem z tą akcją Kobiety na Wybory, Kobiety z Trzaskiem, będziemy jeździć do najmniejszych gmin i prosić o te głosy. Wszystko może się wydarzyć. Mówiliśmy o tym, że te wybory i te wyniki będą bardzo bliskie siebie. I dzisiaj jest ten czas, kiedy prosimy was o poparcie i o zaangażowanie. 25 maja pokażemy naszą solidarność na ulicach Warszawy. I bardzo państwa prosimy o to, żebyście byli z nami. Każdy głos, absolutnie każdy głos ma moc zmiany. Każdy głos się liczy, każdy jest ważny. I po każdy głos dzisiaj od samego rana wychodzimy na ulicę Warszawy, ale także na ulicę wszystkich większych i mniejszych miast. Bo każdy jest istotny. Potrzebujemy was wszystkich. Ludzi dobrej woli. Ludzi, dla których, tak jak dla Rafała Trzaskowskiego, w centrum zainteresowania jest bezpieczna polska rodzina i bezpieczna Polska, silna Polska w Zjednoczonej Europie. Potrzebujemy was wszystkich, którzy uważacie, że codzienna uczciwość i ciężka praca to są te wartości, które są najistotniejsze. Że to dla tych, którzy są uczciwi i ciężko pracują, te wszystkie wysiłki i rządu i prezydenta powinny być skierowane. Potrzebujemy was wszystkich także tutaj w Warszawie w niedzielę. Bądźcie z nami na Wielkim Marszu Patriotów. Szanowni Państwo, my jesteśmy przekonani, że Rafał Trzaskowski jest najlepszym kandydatem na prezydenta. Że będzie najlepszym prezydentem Polski. Przez dwa tygodnie, codziennie, od rana do wieczora odpowiemy na każde pytania. Będziemy Państwa przekonywali, dlaczego jest najlepszym kandydatem i on będzie przekonywał, dlaczego jest najlepszym kandydatem. To jest wybór fundamentalny, jaka będzie przyszła Polska. Te dwa tygodnie to są bardzo ważne dwa tygodnie dla Polski. Zachęcam wszystkich, żebyście zadawali pytania. My będziemy odpowiadać na wszystkie pytania, bo wszystko musi być transparentne, oczywiste i jasne. Nie ma miejsca na fałsz. Nie ma miejsca na kłamstwo. Nie ma miejsca na jakieś oszustwa. Musimy być uczciwi, sprawiedliwi, transparentni. Musi wygrać Trzaskowski. Czy są jakieś pytania, szanowni Państwo? Pani redaktor, jedyną sposobem w polityce jest właśnie rozmowa. Jest dialog, jest wyjście do tych ludzi, jest rozmawianie z nimi o wszystkich ich problemach. My przecież zdajemy sobie sprawę, że jest wielu wyborców, którzy jeszcze dziś zastanawiają się, jeszcze dziś podejmują decyzje, którzy może nawet do pierwszej, który nie poszli. Natomiast wiemy, że leży im na sercu dobro Polski. Wiem, że chcą po prostu dostatniej, dobrze zarządzanej i bezpiecznej Polski. A tak jak powiedzieliśmy, ten wybór jest wyborem fundamentalnym. To jest jak taki odwieczny konflikt dobra ze złem. Nie boję się tego tak stawiać, bo z jednej strony mamy polityka, który jest doświadczony, proeuropejski, transparentny i uczciwy. Z drugiej strony mamy polityka, który jest wymyślony przez Kaczyńskiego po to, żeby ludzie z PiSu nie ponieśli odpowiedzialności. Na tego nie dopuścimy. Mówimy dziś jako Warszawska Platforma, bo jesteśmy tutaj w gronie Warszawskiej Platformy, że będziemy pracować każdego dnia, aby te wybory wygrać. Że Warszawska Platforma i w ogóle Platforma. Będziemy w każdej miejscowości. Będziemy jeździć nawet do najmniejszych miasteczek. Właśnie po to, żeby spotkać się z tymi wyborcami, o których pani mówi. Bo jestem przekonany, że oś tej kampanii, oś, która wyznaczyła tak naprawdę ta kampanię jest bardzo jasna. Z jednej strony uczciwa Polska, z drugiej strony pisowska Polska. I my o tym mówimy bardzo jasno. Słuchajcie, ruszamy do roboty, ruszamy z ulotkami. Tak jak powiedziałem, mamy dzisiaj stoliki i będziemy mieć stoliki we wszystkich dzielnicach Warszawy, a także będziemy jeździć po innych miejscowościach w Polsce. Wygramy te wybory, Rafał Strzaskowski wygra te wybory. Tego jesteśmy przekonani, ale ciężka praca przedami. Słuchajcie, ruszamy. Ruszamy. Z radością. Rukujemy. Rukujemy.