Piotr Müller - „Szaleństwo!” Europoseł wzywa UE do opamiętania
Piotr Müller, europoseł, zabrał głos w debacie na temat konkurencyjności Unii Europejskiej, wskazując na dwa kluczowe obszary wymagające pilnych działań: deregulację i politykę energetyczną. Skrytykował Komisję Europejską za lata nadmiernej regulacji i wezwał do dalszych uproszczeń, podkreślając ich znaczenie dla przyszłości Europy.
Müller wyraził zadowolenie, że Komisja Europejska wreszcie przyznała się do przeregulowywania unijnych przepisów, ale zauważył, że podobna refleksja powinna była nastąpić znacznie wcześniej. Zaapelował do kolegów z Europejskiej Partii Ludowej, aby nie ulegali presji i konsekwentnie dążyli do deregulacji, która jest korzystna dla całego kontynentu.
Europoseł poruszył także kwestię energetyki, cytując raport Dragiego, który wskazuje, że ceny energii w Europie są dwa do trzech razy wyższe niż w Chinach czy Stanach Zjednoczonych. Ostro skrytykował głosowanie za przyspieszeniem celów klimatycznych do 90% redukcji gazów cieplarnianych, nazywając to „szaleństwem”, które spowoduje kolejne podwyżki cen energii. Zapraszamy do obejrzenia całej wypowiedzi.
Müller wyraził zadowolenie, że Komisja Europejska wreszcie przyznała się do przeregulowywania unijnych przepisów, ale zauważył, że podobna refleksja powinna była nastąpić znacznie wcześniej. Zaapelował do kolegów z Europejskiej Partii Ludowej, aby nie ulegali presji i konsekwentnie dążyli do deregulacji, która jest korzystna dla całego kontynentu.
Europoseł poruszył także kwestię energetyki, cytując raport Dragiego, który wskazuje, że ceny energii w Europie są dwa do trzech razy wyższe niż w Chinach czy Stanach Zjednoczonych. Ostro skrytykował głosowanie za przyspieszeniem celów klimatycznych do 90% redukcji gazów cieplarnianych, nazywając to „szaleństwem”, które spowoduje kolejne podwyżki cen energii. Zapraszamy do obejrzenia całej wypowiedzi.
Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.
Inne wystąpienia
Piotr Müller: redystrybucja węgla ruszy lada dzień
Piotr Müller: Tłumaczy udział rządu w pracach Trybunału
Piotr Müller o 500+, darmowych lekach i zniesieniu opłat
Piotr Müller zapowiada prace nad ustawą o SN i zmianami wyborczymi
Piotr Müller o 14. emeryturze, podatkach i bezpłatnych autostradach
Piotr Müller: Rząd zdeterminowany przyspieszyć prace nad Polskim Ładem
Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →
Michał Krawczyk
Michał Krawczyk: PiS, przestańcie kłamać - edukacja w ruinie
Katarzyna Lubnauer
Katarzyna Lubnauer: Obronimy śląską kulturę po wecie
Konfederacja
Konfederacja: Po 6 godzinach RBN - wątpliwości wobec programu SAFE
Alicja Łuczak
Alicja Łuczak: Ratuje małe szkoły, ale pyta o finansowanie
Cezary Tomczyk
Cezary Tomczyk - Gigantyczny zastrzyk finansowy dla Polskiej Armii!
Sejm RP
Jerzy Mejsztowicz przedstawił sprawozdanie ws. obrotu towarami strategicznymi
Transkrypcja
Piotr Myle. Szanowni Państwo, dzisiaj rozmawiamy o konkurencyjności, więc chciałbym poruszyć jej dwa aspekty. Po pierwsze deregulacja i uproszczenia, które w tej chwili są forsowane tutaj w Parlamencie Europejskim. I bardzo się z tego cieszę, że Komisja Europejska wreszcie przyznała, że przez lata przeregulowywała przepisy w Unii Europejskiej. Cieszę się, że Komisja Europejska doszła do takiej refleksji. Szkoda tylko, że dwa lata temu, trzy lata temu, cztery lata temu, kiedy wprowadzała te przepisy, twierdziła, że one są doskonałe. Natomiast namawiam kolegów z Europejskiej Partii Ludowej, aby pójść dalej w tych uproszczeniach i deregulacji. Nie bójcie się lewej strony, która próbuje was szantażować, że rozwali wam koalicję, jeżeli będziecie forsować omnibusy. To jest dobre dla Europy. Druga kwestia – energetyka. Szanowni Państwo, w raporcie Dragiego jest wskazane, że w Europie ceny energii są dwa, trzy razy droższe niż w Chinach czy Stanach Zjednoczonych. Powiedzcie mi, jakim cudem nie dostajecie poplątania zmysłów, głosując wczoraj za tym, żeby przyspieszyć cele klimatyczne do 90% ograniczenia gazów cieplarnianych. Przecież to spowoduje kolejne podwyższenie cen energii. To jest szaleństwo. Obudźcie się wreszcie.