Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Michał Kołodziejczak: Nowe komitety, film i wiara w sukces

Michał Kołodziejczak: Nowe komitety, film i wiara w sukces

Michał Kołodziejczak relacjonuje wieczorne spotkania w Bydgoszczy i Toruniu oraz powstanie dwóch nowych komitetów społecznych. Wyraża zadowolenie z nowych działaczy, zapowiada kolejne wyjazdy i podkreśla, że organizacja jest 'skazana na sukces', jeśli sama nie popełni błędów.

Relacja z dwóch spotkań


Był o 16 w Bydgoszczy i o 19 w Toruniu, wrócił do Warszawy po obu spotkaniach i opisuje, że jest 'mega zadowolony' z przebiegu rozmów i nowych kontaktów.

Nowe komitety i mobilizacja działaczy


Informuje o powstaniu dwóch nowych komitetów społecznych, mówi o nowych ludziach, którzy dołączają do organizacji, oraz o dotychczasowych działaczach, którzy chcą działać jeszcze mocniej.

Współpraca przy filmie i konsultacje scenariusza


Opowiada o spotkaniu z reżyserem niskobudżetowego filmu, którego jednym z epizodów są rolnicze strajki; reżyser konsultuje z nim dialogi i przebieg akcji, by zachować autentyczność.

Harmonogram i najbliższe plany


Zdradza plany na kolejny dzień - spotkanie o 9 z reżyserem, o 13 wywiad w Onecie z prezes, z Magdaleną Sroką, a następnie wyjazd do Gdańska około 15 na spotkanie z działaczami okręgów Gdańsk i Gdynia do 18.

Ocena szans i odpowiedzialność organizacji


Podkreśla, że powodzenie zależy przede wszystkim od działań samej organizacji: 'Jeżeli nie odwalimy nic złego, to to wszystko się uda.' Zauważa, że inni mówią o opozycji, rządzie, PiS, Platformie czy innych partiach jako przeszkodzie, ale to oni sami mogą popełnić błędy, które przeszkodzą osiągnąć cel.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Dobry wieczór. Jestem już w Warszawie po spotkaniu w Toruniu. Wróciłem do Warszawy, tutaj przyjechałem po dwóch spotkaniach tak naprawdę, bo pierwsze było o 16 w Bydgoszczy, później drugie o 19 w Toruniu. Ja jestem mega zadowolony z tych dwóch spotkań. I nowi, niesamowici ludzie, którzy tworzą razem z nami agrounie. Ludzie, którzy tworzą od dziś dwa nowe komitety społeczne. Ja nagrywam ten film, jest 10 po pierwszej w nocy. Nagrywam, bo chcę Wam też trochę pokazać, jak to wygląda od tej drugiej strony, od tak zwanej naszej kuchni. Niektórzy patrzą, myślą, że to tak samo rośnie, a ja przed chwilą też tutaj pożegnałem się z zespołem, z ludźmi, którzy razem ze mną byli, wrócili. Ja też za chwilę idę chwilę odpocząć do rana. Ale to, co jest najważniejsze, jesteśmy bogatsi o nowych ludzi, o nowych działaczy i też utwierdzeni w tym, że ci, którzy byli z nami do tej pory na tych terenach, ciągle są. Mają ochotę działać jeszcze mocniej i wierzą w to, że wszystkie kroki, które robimy jako organizacja, jako agrounia, są dobre. Dla mnie to, co dzieje się na takich spotkaniach jest bardzo ważne, bo te moje baterie do działania wtedy bardzo mocno się ładują. Jutro kolejny dzień i już o dziewiątej rano spotykam się, nie uwierzycie, z reżyserem filmu, który kręci film, taki, jak to mówił, niskobudżetowy, w którym jednym z głównych epizodów i w ogóle film zaczyna się od rolniczych strajków. Ja nigdy nie myślałem, że będę występował w roli człowieka, z którym konsultuje się scenariusz filmu i robi to sam reżyser. Ale żeby film był dobry, autentyczny, to tutaj kontakt ze mną od reżysera, by jak najlepiej ułożyć dialogi, pokazać działania, przebieg strajków. To wszystko. Ja jestem niesamowicie tym zaskoczony, bo już raz się widzieliśmy. Jestem pod mega wrażeniem też człowieka, który ten film będzie kręcił, ale to też pokazuje, że ci, którzy robią, to chcą zrobić to dobrze. A ktoś teraz pisze, że nie spać w nocy, no nie śpię, bo dopiero wróciłem i też pragnąłem wam to opowiedzieć, bo jutro kolejny wyjazd, wyjazd do Gdańska, pewnie tam około 15, żeby być do 18 w Gdańsku. Tam spotkanie z naszymi działaczami dwóch okręgów wyborczych, Gdańsk i Gdynia. Wcześniej o 13 z prezes, z Magdaleną Sroką mamy wywiad w Onecie. I widzicie, tak to się wszystko układa. Jest dużo tej pracy, ale idziemy do przodu i ja każdego dnia coraz bardziej wierzę, że tak naprawdę my jesteśmy skazani na sukces. Jeżeli nie odwalimy nic złego, to to wszystko się uda. Tutaj będzie zależało wszystko też od nas. Niektórzy mówią, że opozycja, rząd, PiS, Platforma, inne partie, że to one mogą przeszkadzać. To my możemy zrobić coś złego. I dziś, ja też nie będę się tutaj wygadywał na ten temat, ale przed nami dużo pracy, którą jeżeli zrobimy dobrze, to osiągniemy duży sukces. I ja w to bardzo wierzę. Moja determinacja jest ogromna. Ten cały wysiłek energetyczny jest duży. To widzicie. Ja też nagrywam ten film, dlatego żebyście widzieli, jak jutro mi ktoś będzie mówił o 13, że moje oczy są w trakcie wywiadu zmęczone. To będziecie wiedzieli. Dlaczego? Dobranoc. Trzymajcie się.