Brak odpowiedniej wtyczki Adobe Flash Player
Ściągnij
6. Informacja dla Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w pracach Unii Europejskiej w okresie lipiec - grudzień 2019 r. (przewodnictwo Finlandii w Radzie Unii Europejskiej) (druk nr 186) oraz komisyjnym projektem uchwały (druk nr 297).
7. Informacja dla Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w pracach Unii Europejskiej w okresie styczeń - czerwiec 2020 r. (przewodnictwo Chorwacji w Radzie Unii Europejskiej) (druk nr 565) oraz komisyjnym projektem uchwały (druk nr 610).
Chciałbym zapytać o pozycję Polski w ujęciu liczby dyrektorów generalnych, zastępców dyrektorów czy pracowników. Jak to przez ostatnie półtora roku się zmieniło? Bo mieliśmy dochodzić do określonej kwoty, która nam przysługuje.
Druga sprawa - budżet. Budżet powinien być zanegowany nie przez praworządność, ale przez to, że to jest słaby budżet dla Polski. Jak ten budżet wygląda w cenach stałych, jeśli popatrzymy - wyłączając oczywiście fundusz odbudowy - na perspektywę obecną, perspektywę poprzednią, w cenach stałych, porównywalnych?
Wreszcie jeszcze jeden problem. To jest problem w ogóle naszej pozycji postrzeganej poprzez pryzmat aktywności resortów. Bo to nie zależy tylko od pana ministra. Te zarzuty może najmniej są kierowane do pana, bo osobiście dobrze oceniam aktywność pana i pracowników tego pionu, dawnego urzędu komitetu integracji, i to, co jest taką formą wydzieloną. (Dzwonek) Zawsze to była dobra kadra.
Wicemarszałek Małgorzata Gosiewska:
Dziękuję.
Poseł Czesław Siekierski:
Na koniec jeśli chodzi o problem praworządności. Poszerzenie... Pierwsza wersja była taka: praworządność w ujęciu niewłaściwego wykorzystania środków unijnych, ona została poszerzona.
Wicemarszałek Małgorzata Gosiewska:
Dziękuję, panie pośle.
Poseł Czesław Siekierski:
Jaki to był proces? Dziękuję.