Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Tomasz Zieliński: Komisja rekomenduje przyjęcie informacji RMN 2020

Tomasz Zieliński: Komisja rekomenduje przyjęcie informacji RMN 2020

Tomasz Zieliński poinformował, że Komisja Kultury i Środków Przekazu na posiedzeniu 6 lipca 2021 rozpatrzyła informację o działalności Rady Mediów Narodowych za 2020 rok. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych przedstawił informację i udzielił odpowiedzi na zadane pytania; komisja zarekomendowała Sejmowi przyjęcie tej informacji.

Przebieg posiedzenia


Komisja rozpatrzyła skierowaną 2 czerwca 2021 przez Marszałek Sejmu informację o działalności Rady Mediów Narodowych w 2020 roku, druk nr 12.42. Posiedzenie odbyło się 6 lipca 2021 i miało charakter formalnego rozpatrzenia sprawozdania.

Wystąpienie i pytania


Podczas posiedzenia pan Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, przedstawił informację o działalności Rady za 2020 rok. Odbyła się dyskusja i skierowano szereg pytań związanych z wykonywaniem zadań przez Radę oraz działalnością ośrodków regionalnych, radia i telewizji, na które przewodniczący udzielił wyczerpujących odpowiedzi.

Propozycja uchwały i wynik głosowania


Po wystąpieniu zaproponowano zarekomendowanie Sejmowi przyjęcia informacji poprzez projekt uchwały mówiący "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjmuje informację o działalności Rady Mediów Narodowych w 2020 roku". Komisja przyjęła propozycję uchwały głosami 14 za, 7 przeciw, druk nr 13.97. Dziękuję bardzo.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Pani Marszałek, Wysoki Sejmie, Komisja Kultury i Środków Przekazu na posiedzeniu w dniu 6 lipca 2021 roku rozpatrzyła skierowane do niej zgodnie z artykułem 125 ust. 4 pkt. 2 Regulaminu Sejmu w dniu 2 czerwca 2021 roku przez Marszałek Sejmu informację o działalności Rady Mediów Narodowych w 2020 roku, druk nr 12.42. Podczas posiedzenia komisji pan Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych, przedstawił informację o działalności Rady za 2020 rok. Podczas posiedzenia odbyła się dyskusja oraz skierowano szereg pytań do Przewodniczącego Rady związanych generalnie z wykonywaniem zadań przez Rady Mediów Narodowych oraz związanych z działalnością ośrodków regionalnych, radia i telewizji. Pan Krzysztof Czabański udzielił wyczerpujących odpowiedzi, po których zaproponowano zarekomendowanie wysokiemu Sejmowi przyjęcie informacji, formując projekt uchwały następującej treści. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjmuje informację o działalności Rady Mediów Narodowych w 2020 roku. Komisja Kultury i Środków Przekazu po głosowaniu 14 głosów za, 7 przeciw przyjęła propozycję uchwały w sprawie informacji o działalności Rady Mediów Narodowych za 2020 rok, druk nr 13.97. Dziękuję bardzo.