Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Monika Pawłowska krytykuje rząd za brak wsparcia w pandemii

Monika Pawłowska krytykuje rząd za brak wsparcia w pandemii

Monika Pawłowska w archiwalnym wystąpieniu z 6 kwietnia 2020 r. krytycznie oceniła działania rządu wobec pandemii koronawirusa. Zaapelowała o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej oraz o realne wsparcie dla przedsiębiorców i pracowników.

Ocena działań rządu


Monika Pawłowska podkreśliła, że rząd przedstawia obraz Polski jako dobrze radzącej sobie z pandemią, określając ją jako "Polska mlekiem i miodem płynąca". Zadała pytanie, dlaczego mimo takich deklaracji nie udaje się zająć realnie problemami Polek i Polaków.

Zarzuty wobec tarczy i planu utrzymania władzy


W przemówieniu skrytykowała przygotowaną tarczę jako "zerowe rozwiązanie" wobec koronawirusa. Nazwała plan utrzymania władzy kosztem zdrowia i życia obywateli "chorym pomyszem" i ostrzegała przed konsekwencjami takich decyzji.

Apel o współpracę i konkretne propozycje


Monika Pawłowska odwołała się do rozwiązań przedstawianych przez Krzysztofa Gawkowskiego, określając je jako konkretne i merytoryczne. Wyraziła gotowość Lewicy do współpracy i wezwanie, by rozpocząć rozmowy nad realnymi rozwiązaniami.

Wezwanie do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej i pomocy ekonomicznej


Wystąpienie kończyło się wezwaniem do oficjalnego wprowadzenia stanu klęski żywiołowej oraz do uruchomienia realnej pomocy dla przedsiębiorców i pracowników, zwracając uwagę na codzienne wypowiedzenia umów i pogarszającą się sytuację na rynku pracy.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Panie Marszałku, Wysoka Izbu, Panie Premierze. Panie Premierze, tyle Pan mówił o tym, że Polska wyjątkowo dobrze radzi sobie z pandemią koronawirusa i jest w stanie opanować zachorowania. Po prostu Polska mlekiem i miodem płynąca. Pytam więc, dlaczego wciąż nie jesteście w stanie pochelić się nad problemami Polek i Polaków? Dlaczego nie możecie zrozumieć, że ludzie codziennie dostają wypowiedzenia? A wasza tarcza jest zerowym rozwiązaniem na pandemię koronawirusa. Wasz szaleńczy plan utrzymania władzy za cenę zdrowia i życia Polek i Polaków jest chorym pomysłem. Kiedy w końcu posłuchacie rozsądku Lewicy i zrozumiecie, że rozwiązania, o których mówił Krzysztof Gawkowski to konkretne rozwiązania, merytoryczne, chcemy współpracować, zacznijmy rozmawiać. I kiedy w końcu zdecydujecie się na oficjalne wprowadzenie stanu klęski żywiołowej oraz realną pomoc przedsiębiorcom i pracownikom? Dziękuję bardzo.