Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Mieczysław Miazga o funduszu: 155 km kanalizacji i 172 mln zł

Mieczysław Miazga o funduszu: 155 km kanalizacji i 172 mln zł

Mieczysław Miazga podsumował wykorzystanie środków z perspektywy finansowej 2007-2013 i pochwalił działania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Bodnej w Rzeszowie. Zaznaczył gotowość funduszu do dalszego gospodarowania środkami oraz zachęcił samorządy do aplikowania w perspektywie 2014-2020.

Zrealizowane inwestycje


Wykorzystano prawie 172 mln zł na realizację 28 projektów. Wybudowano ponad 155 km sieci kanalizacji sanitarnej i 170 km sieci wodociągowej. Zmodernizowano 23 km kanalizacji oraz oczyszczalnie ścieków w 13 aglomeracjach województwa, a środki skierowano także na rozbudowę zakładu segregacji odpadów w Paszczynie.

Rola Wojewódzkiego Funduszu


Wszystkie inwestycje Miazga przypisał ciężkiej pracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Bodnej w Rzeszowie. Podkreślił, że to dowód na gotowość tej instytucji do dalszego gospodarowania środkami pomocowymi.

Skutki dla środowiska i zdrowia mieszkańców


Zakończone budowy i remonty w zdecydowany sposób poprawiły gospodarkę odpadami w województwie, a co za tym idzie ochronę środowiska naturalnego oraz zdrowie mieszkańców.

Apel do samorządów i perspektywa 2014-2020


Miazga zachęcił jednostki samorządu do aplikowania o kolejne środki finansowe w perspektywie 2014-2020 i do kontaktu z funduszem. Wyraził przekonanie, że dalsza współpraca przyniesie pozytywne zmiany dla mieszkańców Podkarpacia.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Panie Marszałku, Wysoka Izbo, dobiega końca perspektywa finansowa 2007-2013, w ramach której realizowany jest program operacyjny Infrastruktura i Środowisko. W zakresie gospodarki bodno-ściekowej oraz gospodarki odpadami i ochrony powietrzni ziemi instytucją wdrażającą był na Podkarpaciu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Bodnej w Rzeszowie. Wykorzystano prawie 172 mln zł na realizację 28 projektów. W ramach tych działań wybudowano ponad 155 km sieci kanalizacji sanitarnej i 170 km sieci wodociągowej. Zmodernizowano 23 km kanalizacji oraz oczyszczalnie ścieków w 13 aglomeracjach województwa. Środki skierowano także na rozbudowę zakładu segregacji odpadów w Paszczynie. Wszystkie te inwestycje są efektem ciężkiej pracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Bodnej w Rzeszowie, ale także dowodem na gotowość tej instytucji do dalszego gospodarowania środkami pomocowymi. Zakończone budowy i remonty w zdecydowany sposób poprawiły sam gospodarowania odpadami w województwie, a co za tym idzie o ochronę środowiska naturalnego oraz zdrowia mieszkańców. Jestem pod wielkim wrażeniem ogromu wykonanej pracy i mam nadzieję na dalsze sukcesy Wojewódzkiego Funduszu. Zachęcam jednostki samorządu do aplikowania ukolejne środki finansowe w kolejnej perspektywie 2014-2020 i do kontaktu z funduszem. Jestem przekonany, że współpraca zaowocuje dobrymi zmianami w obszarze środowiska dla dobra mieszkańców Podkarpacia. Dziękuję bardzo. Dziękuję. Dziękuję.