Piotr Łukasz Babiarz składa ślubowanie i dziękuje wyborcom
Piotr Łukasz Babiarz złożył ślubowanie kilka minut po dziewiątej i wystąpił na mównicy, dziękując rodzinie oraz wyborcom. Zadeklarował, że będzie ze wszystkich sił godnie reprezentować swoich wyborców i mieszkańców regionu.
Kilka minut po dziewiątej złożył ślubowanie poselskie przed Marszałkiem i Wysoką Izbą i jeszcze tego samego dnia zabrał głos na mównicy. W krótkim oświadczeniu podziękował za gratulacje i wsparcie.
Wyraził wdzięczność rodzicom, małżonce za cierpliwość oraz dzieciom za wyrozumiałość. W swoim pierwszym dniu pełnienia mandatu podkreślił rolę rodziny w możliwości wystąpienia z tego miejsca.
Podziękował wyborcom Prawa i Sprawiedliwości z macierzystego okręgu wyborczego, ze szczególnym wyróżnieniem mieszkańców powiatu milickiego, miejsca swojej młodości. Wspomniał także o mieszkańcach Wrocławia, z którymi współpracuje.
Oświadczył, że będzie ze wszystkich sił starał się godnie reprezentować swoich wyborców, a także tych, którzy dobrze życzą Dolnemu Śląskowi, Wrocławiowi i innych drogich miast Dolnośląskiej zieli.
Podsumowanie wystąpienia
Kilka minut po dziewiątej złożył ślubowanie poselskie przed Marszałkiem i Wysoką Izbą i jeszcze tego samego dnia zabrał głos na mównicy. W krótkim oświadczeniu podziękował za gratulacje i wsparcie.
Podziękowania dla najbliższych
Wyraził wdzięczność rodzicom, małżonce za cierpliwość oraz dzieciom za wyrozumiałość. W swoim pierwszym dniu pełnienia mandatu podkreślił rolę rodziny w możliwości wystąpienia z tego miejsca.
Podziękowania dla wyborców i lokalne związki
Podziękował wyborcom Prawa i Sprawiedliwości z macierzystego okręgu wyborczego, ze szczególnym wyróżnieniem mieszkańców powiatu milickiego, miejsca swojej młodości. Wspomniał także o mieszkańcach Wrocławia, z którymi współpracuje.
Zobowiązanie reprezentacyjne
Oświadczył, że będzie ze wszystkich sił starał się godnie reprezentować swoich wyborców, a także tych, którzy dobrze życzą Dolnemu Śląskowi, Wrocławiowi i innych drogich miast Dolnośląskiej zieli.
Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.
Inne wystąpienia
Sławomir Cenckiewicz: Karol Nawrocki gwarant relacji z USA
Andrzej Melak o obchodach na Cytadeli i Dębie Wolności
Lucjan Cichosz o prawach farmaceutów: apel o przyspieszenie ustawy
VideoParlament o wzroście zakażeń i rozbudowie łóżek COVID
[MSWiA]: PAŃSTWO POLSKIE DZIAŁA SKUTECZNIE
Stefan Krajewski o nadprodukcji i podejrzeniach zmów cenowych
Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →
Tadeusz Iwiński
Tadeusz Iwiński pyta o poprawkę i krytykuje interpretację historii
Romuald Ajchler
Romuald Ajchler o pracy skazanych i potrzebie odpracowania
Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska
Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska broni projektów przeciw mowie nienawiści
Krzysztof Lipiec
Krzysztof Lipiec: Krytyka umów śmieciowych i apel o nowy kodeks
Bogdan Rzońca
Bogdan Rzońca o 25-leciu i narastającym ubóstwie w Polsce
Michał Wojtkiewicz
Michał Wojtkiewicz krytykuje 'mniejszą ustawę' o cenach geodezyjnych
Artykuły
Artykuł
Gdyby wybory odbyły się dziś — PiS odbija mandaty kosztem Konfederacji
Artykuł
Gdyby wybory odbyły się dziś — co mówią dane?
Artykuł
Co prasa pisze o polskiej scenie politycznej: tydzień 19–26 kwietnia 2026
Artykuł
Prognoza wyborów do Sejmu 2027 — co mówią dane?
Artykuł
S. Cenckiewicz podał sie do dymisji
Artykuł
Debata o 500+: rozdawnictwo czy realne wsparcie dla rodzin
Transkrypcja
Także powtórzę rano ślubowanie, dziś już na mąwnicy. Gratuluję i oby jak najczęściej. Panie Marszałku, Wysoka Izbo. W dniu dzisiejszym kilka minut po dziewiątej złożyłem ślubowanie. Poselski przed Marszałkiem i Wysoką Izbą. Z tego miejsca w pierwszym dniu pełnienia mandatu poselskiego chciałbym serdecznie podziękować. Tym wszystkim dzięki którym z tego miejsca mogę wystąpić, a w szczególności moim rodzicom, mojej małżonce za cierpliwość. Dziękuję dzieciom za wyrozumiałość. W końcu dziękuję wyborcom Prawa i Sprawiedliwości z mojego macierzystego okręgu wyborczego, a szczególnie wyborcom i mieszkańcom powiatu milickiego. Miejsca mojej młodości. Na nich zawsze mogłem liczyć. Chciałbym podziękować mieszkańcom Wrocławia, gdzie mieszkam, bo także z nimi współpracuję. Chciałbym z tego miejsca oświadczyć, że ze wszystkich sił będę starał się godnie reprezentować ich, moich wyborców, ale także tych, którzy dobrze życzą Dolnemu Śląskowi, Wrocławiowi i innych drogich miast Dolnośląskiej zieli. Dziękuję. Dziękuję bardzo panu posłowi Babiarzowi. Raz jeszcze gratulując mu objęcia mandatu. Dziękuje za oglądanie. Dziękuję.