Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Agnieszka Hanajczyk apeluje o prezenty dla pensjonariuszy DPS

Agnieszka Hanajczyk apeluje o prezenty dla pensjonariuszy DPS

Agnieszka Hanajczyk mówiła o akcji zbiórki dla Domu Pomocy Społecznej w kłótnie i zaapelowała o dary – owoce, słodycze i kosmetyki. Zaznaczyła, że nawet drobne podarunki przyniosą radość 120 pensjonariuszom, którzy spędzą święta w placówce w reżimie pandemicznym.

Najważniejsze informacje


- Hanajczyk poinformowała, że Dom Pomocy Społecznej w kłótnie i jego 120 pensjonariuszy również otrzymają prezenty od mieszkańców gminy i powiatu. Podkreśliła potrzebę włączenia się lokalnej społeczności.

Przekazane dary i wsparcie


- Zwróciła uwagę, że obok zaparkowany jest samochód wypełniony paczkami świątecznymi przekazanymi przez Renatę Święciak-Rudę. Zbiórka obejmuje owoce, słodycze, kosmetyki oraz maskotki dla dzieci.

Listy pensjonariuszy


- Hanajczyk przeczytała kilka listów napisanych przez mieszkańców DPS, z prośbami o banany, czekoladę, mandarynki, ubrania i drobne upominki. Wyraziła przekonanie, że spełnienie nawet części tych życzeń sprawi ogromną radość.

Organizacja zbiórki i apel o wsparcie


- Poinformowała, że punkty zbiórek są podane na jej Facebooku oraz na fanpage'u pani poseł Niszyk Hanajczyk, a Martyna przedstawi techniczne szczegóły akcji. Apelowała, by każdy – nawet przynosząc jeden baton czy kilka mandarynek – został Mikołajem dla pensjonariuszy.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Dzień dobry Państwu. Gościmy dzisiaj w kłótnie Panią Poseł Agnieszkę Hanajczyk. W ramach Biura Poselskiego organizujemy akcję zbiórki dla personelów z DPS-u. Zbieramy owoce, słodycza, również kosmetyki. I teraz oddaję głos Pani Poseł Agnieszce Hanajczyk. Szanowni Państwo, tak jak widzicie, jak słyszycie, po prostu Polska się rozstrzelała, jeśli chodzi o bycie Mikołajem. Nie może być inaczej w kłótnie, w związku z tym tutaj z Martyną podjęłyśmy decyzję, że Dom Pomocy Społecznej w kłótnie i ich 120 pensjonariuszy również dostanie prezenty. Prezenty od mieszkańców kłótna i powiatu kłótnowskiego, ale chcę powiedzieć, że tutaj obok mam zaparkowany samochód, który jest wypełniony po brzegi paczkami świątecznymi, które przekazała Renata Święciak-Ruda, która właśnie taką tożsamą akcję organizowała w powiecie zgierskim. Nie chcę Państwa przekonywać, czy warto. No oczywiście, że warto. Każdy naturalnie chce być Mikołajem. Ja Państwu przeczytam kilka listów, które zostały napisane przez pensjonariuszy. To nie są wymyślone chyba poza jednym Martynolistem, gdzie rzeczywiście będziemy poszukiwać bardzo bogatego Mikołaja. Ale posłuchajcie, Szanowni Państwo, na czego czekują mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w kłótnie. Drogi Mikołaju, poproszę o banany, czekoladę z orzeszkami, batona, grześka, kiwi, mandarynki. Jarek. Drogi Mikołaju, chciałbym w tym roku od Ciebie banany, czekoladę, pomarańcze, batona, mandarynki. Kasia. Drogi Mikołaju, jabłka, gruszki, jogurt, czekoladę, grześki. Grzesiek zresztą podpisał. I jeszcze jeden list, proszę Państwa, zacytuję. Kochany Święty Mikołaju, bardzo bym chciała dostać pod choinkę bluzkę na długi rękaw i perfumy. Helena. I ten list ja już rezerwuję. Ja bym czuję, że oczywiście z taką paczką przyjadę. Martyna za moment opowie Państwu o technicznych kulsach tej akcji. I bardzo proszę, naprawdę wydaje mi się, że będzie nam tak pięknie, tak lekko, tak radośnie w świętach, kiedy włączymy się w akcję pomocy dla pensjonariuszy DPS-u. Jeżeli chodzi o sprawy techniczne, to punkty zbiórek są na moim Facebooku oraz na fanpage'u pani poseł Niszyk Hanajczyk. Mam nadzieję, że tutaj dzięki grześliwości mediów również pojawią się na stronach. Gdzie mieszkańcy będą mogli sobie znaleźć, odszukać punkty, które są najbliżej nich i po prostu przynieść nawet jednego batona, naprawdę, bo tutaj jest każda rzecz ważna. Obojętnie, czy to będzie jeden baton, czy dwa batony, czy trzy. Jeszcze nadmienię, że również włączyłyśmy się w akcję zbiórki dla dzieci potrzebujących i zbieramy również maskotki. Na Facebooku również jest o tym informacja. Zapraszamy do włączenia się do zbiórek. I tutaj jeszcze oddam głos pani poseł. Ja jeszcze tylko powiem na koniec, że jeśli my nie włączymy się w tę akcję, to pensjonariusze nie dostaną tych prezentów. Cały czas funkcjonujemy w reżimie pandemii. Wszyscy mieszkańcy spędzą święta w budynku Domu Pomocy Społecznej. A ja, proszę Państwa, widziałam ostatnio radość pensjonariuszy powiatu zgierskiego, którzy dostawali prezenty. To była rzecz niebywała i naprawdę warto to zawalczyć. E, Mikołaje, długo to byliście nas siedzieć i zgadzać? Jeszcze może przypomnij ten nis, gdzie szukamy, no, drogie go... No, to jest drogi Mikołaj, że tak powiem. Drogi święty Mikołaju, chciałbym dostać na gwiazdkę telefon komórkowy dotykowy. Komputer, fotel, bujany, biurko i wieżę, płyty, kasety, radio, pilot do wieży, zasilacz do komputera i nagrywarkę. Kontakt z... To może jakiś dziennikarz napisała? Weź może! Zmycz do kluczy! Obrazek z Matką Boską. I tutaj podpisał Wojtek. I mam nadzieję, że chociaż część tych rzeczy z tego listu się da zrealizować. A kolejne są takie, jak właśnie mówiła Pani Poseł przed chwilą, że... Kochany, Mikołaju poproszę o dużo słodyczy, Bartek. Po prostu to są rzeczy, które my, mamy mieszkańcy, na wyciągnięcie ręki. I aż szkoda, to nie włączyć się w tą akcję. To jest najbardziej cudowne w tej akcji, że Mikołajem wystarczy zostać i przynieść kilka mandarynek, kilogram cukierków, pięć grześków. Naprawdę wtedy jesteś Mikołajem, a radość ludzi będzie bezcenna. Zachęcamy do włączenia się bardzo. Dziękujemy bardzo. Jakbyście mogli Państwo zrobić zdjęcia w tym bagażniku, tak? Bo tutaj naprawdę takie fajne rzeczy zostały przekazane. ... Nie 스�ellnicy.