Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Ireneusz Raś: lepiej być mądrym przed szkodą niż po szkodzie

Ireneusz Raś: lepiej być mądrym przed szkodą niż po szkodzie

Ireneusz Raś podczas debaty stwierdził, że lepiej być mądrym przed szkodą niż po szkodzie. Skrytykował propozycje pomocowe jako PR-ową jałmużnę dla firm turystycznych, niewspółmierną do poniesionych strat.

Główne tezy wystąpienia


- Ireneusz Raś zwrócił uwagę na dwa aspekty: krytykę pomocy dla branży turystycznej oraz konieczność rachunku sumienia w polityce państwa.

Krytyka centralizacji


- Według niego błędna polityka to centralizowanie wszystkiego w Polsce i dziś wody polskie ponoszą dotkliwą porażkę.

Postulat decentralizacji i rola samorządów


- Zaapelował o zmianę wektora zarządzania państwem z centralizacyjnego na decentralizacyjną oraz o powiązanie z samorządami jako skuteczną obronę przed taką skalą zatrucia odry.

Konsekwencje i apel


- Ostrzegł przed PR-owym traktowaniem projektu i wezwał do rachunku sumienia, podkreślając potrzebę realnych rozwiązań zamiast symbolicznej pomocy.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Panie Marszałku, Wysoka Izbo, tutaj przy tej debacie najlepiej powiedzieć, że lepiej być mądrym przed szkodą niż po szkodzie. I tu zwrócę uwagę na dwa aspekty. Ja wiem, że chcecie tym projektem móc zagrać PR-owo, że pomagacie, ale tutaj wielokrotnie podkreślono, że ta jałmużna dla firm turystycznych jest niewspółmierna do strat, które ponieśli. A z drugiej strony chciałbym, żebyście zrobili rachunek sumienia. Wasza błędna polityka to jest centralizowanie wszystkiego w Polsce. I dziś wody polskie ponoszą dotkliwą porażkę. Polska musi zmienić wektor zarządzania państwem. Z centralizacyjnej musi się zmienić na decentralizacyjną. Powiązanie z samorządami dałoby tutaj skuteczną, według mnie, obronę przed taką skalą zatrucia odry. Dziękuję bardzo.