Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Krzysztof Paszyk apeluje o wykorzystanie istniejących instytucji

Krzysztof Paszyk apeluje o wykorzystanie istniejących instytucji

Krzysztof Paszyk mówił o zmianie ustawy o zdrowiu publicznym i sprzeciwiał się tworzeniu kolejnych instytucji centralnych. Zamiast tego proponował wykorzystanie potencjału istniejących instytucji i zasobów ludzkich, z naciskiem na profilaktykę antyuzależnieniową w szkołach.

Najważniejsze argumenty


- Podkreślił wątpliwości co do efektywności tworzenia nowych instytucji i zapytał, czy nie lepiej iść w stronę wykorzystania potencjału instytucji oraz potencjału ludzkiego, który już dziś istnieje.

Rola Ministerstwa Edukacji Narodowej


- Wskazał Ministerstwo Edukacji Narodowej jako naturalną przestrzeń do rozpoczęcia profilaktyki antyuzależnieniowej w najmłodszym wieku i zasugerował osadzenie tych działań na bazie tego resortu.

Krytyka pomysłów ministerstwa


- Wyraził zdumienie wobec kolejnych pomysłów Ministerstwa Edukacji Narodowej i zarzucił ministrowi forsowanie różnego typu ideologicznych ofensyw.

Pytanie o efektywność rozwiązań


- Zapytał, czy przy pracach nad zmianą ustawy o zdrowiu publicznym rozważano wykorzystanie istniejących instytucji zamiast tworzenia nowych struktur centralnych i jakie były przesłanki takiego wyboru.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Dziękuję bardzo, panie marszałek, panie panowie posłowie, panie ministrze. Można oczywiście tworzyć kolejne instytucje, sytuować je w zasięgu władzy centralnej. Tylko pytanie, czy to będzie efektywne? Czy nie lepiej iść w stronę wykorzystania potencjału instytucji, potencjału ludzkiego, który już dzisiaj istnieje? Ja powiem szczerze, że zdumieniem obserwuję kolejne pomysły Ministerstwa Edukacji Narodowej, zarządzanego przez już osławionego, myślę, że nie tylko w Polsce, pana ministra Czanka, który forsuje różnego typu ideologiczne ofensywy. Natomiast tam jest dzisiaj naturalna przestrzeń do tego, żeby rozpocząć w najmłodszym wieku wśród młodzieży właśnie profilaktykę antyuzależnieniową i na to zwracać uwagę. I chciałem zapytać, czy rozważano, aby właśnie na bazie Ministerstwa Edukacji Narodowej usytuować tego typu materię? Dziękuję. Dziękuję bardzo.