Tym bardziej, że widać wyraźnie, że wojna na Bliskim Wschodzie trochę odwróciła uwagę na pewno Stanów Zjednoczonych, ale też innych państw od sytuacji za naszą wschodnią granicą.
Puls tygodnia
Obronność
16 marca - 22 marca 2026. Wojsko, armia, NATO, bezpieczeństwo militarne, zbrojenia, granice i wojna.
18wypowiedzi
10mówców
0.22xwzrost
Streszczenie
Najkrótszy opis pulsu
W tygodniu 16 marca - 22 marca 2026 temat „Obronność” pojawił się w 18 wypowiedziach 10 polityków. Najczęściej mówili: Władysław Kosiniak-Kamysz, Donald Tusk i Konrad Frysztak. Najaktywniejsze były: PiS, KO i PSL. Aktywność wyniosła 0.22x średniej z poprzednich czterech tygodni.
- Najaktywniejsi mówcy: Władysław Kosiniak-Kamysz, Donald Tusk i Konrad Frysztak.
- Najaktywniejsze partie i środowiska: PiS, KO i PSL.
- Źródła: materiały VideoParlamentu: 18.
- Dynamika: 0.22x wobec średniej 4 tygodni (83.0 wypowiedzi).
- W tle danych jest 1 konto organizacyjne; ranking mówców pokazuje tylko osoby.
Cytaty źródłowe
Co rzeczywiście padło
Alternatywny wybór, czy pieniądze europejskie, które są na stole, projekty gotowe, napisane przez wojsko, Polska wygrywa w Unii, Polska jest, która narzuca Komisji Europejskiej swoje zdanie i buduje obronę wschodniej flanki Unii Europejskiej i NATO, nie może...
Panie ministrze, kierwiński apel on miał również na myśli bezpieczeństwo prawne, że powstają poszczególne jakieś oddziały prokuratorów, którzy sprawdzają czy polscy strażnicy graniczni, żołnierze zachowywali się właściwie wtedy, kiedy mają czasami sekundę od...
To jest oczywiście Bałtyk, to jest granica lądowa, bardzo długa granica wschodnia Unii Europejskiej, to jest oczywiście też obrona powietrzna w tym zakresie.
To jest główne źródło finansowania, jeżeli chodzi o odpowiednie wyposażenie dla służb, uzbrojenie.
Kupili nawet czołgi, które nie mają włazu dennego, żeby wyjść z niego, a ten właz denny to miał już Rudy 102.
Głównie dotyka to najmłodszych pracowników, którzy znów zaczynają się oglądać za wyjazdem gdzieś za granicę.
Nie ma NATO bez Stanów Zjednoczonych i nie ma też potęgi mocarstwa, jakim są Stany Zjednoczone bez ich udziału w NATO.






