Menu
VideoParlament
VideoParlament Polska polityka w jednym miejscu — pobierz aplikację
Pobierz
VideoParlament
VideoParlament dla Windows Pobierz aplikację desktopową — powiadomienia o nowych wystąpieniach
Pobierz
Paweł Szrot krytykuje Grzegorza Brauna i pyta o nominację Giertycha

Paweł Szrot krytykuje Grzegorza Brauna i pyta o nominację Giertycha

Paweł Szrot w wystąpieniu w Sejmie potępił atak Grzegorza Brauna na marszałek Elżbietę Witek i podkreślił szacunek dla symboli religijnych. Zadał także pytanie do premiera, czy planuje powierzyć stanowisko Romanowi Giertychowi, przywołując jego dawne publikacje.

Podsumowanie


Paweł Szrot zaczął od ostrej krytyki Grzegorza Brauna, nazywając jego zachowanie haniebnym i równocześnie chwaląc postawę marszałek Elżbiety Witek. W wypowiedzi Szrot akcentował również poszanowanie dla symboli religijnych.

Główne zarzuty


Szrot zarzucił Braunowi bezpardonowy i bezprzykładny atak w jego pierwszym wystąpieniu w tej kadencji, wskazując, że atak ten stanowi „najlepszą pochwałę i rekomendację” dla marszałek. Krytyka była utrzymana w ostrym, oskarżycielskim tonie.

Pytanie do premiera


W dalszej części wystąpienia Szrot zwrócił się do premiera z pytaniem, czy zamierza powierzyć jakieś stanowisko rządowe Romanowi Giertychowi. Przywołał przy tym przeszłe role Giertycha jako byłego przewodniczącego Ligi Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej oraz wzmiankę o jego publikacjach.

Kontekst i możliwe konsekwencje


Wystąpienie ma charakter politycznej oceny zachowań na sali i jednocześnie stawia pytania kadrowe wobec rządu. Wypowiedź Szrota może wzmocnić narrację krytyczną wobec przeciwników politycznych i przyciągnąć uwagę do kwestii nominacji oraz retoryki w debacie publicznej.

Udostępniamy tysiące materiałów, by polityka była przejrzysta i odporna na manipulacje. Widzisz błąd? Zgłoś go — razem budujemy rzetelne archiwum polskiej polityki.

Tego samego dnia Wszystkie wystąpienia z tego dnia →

Transkrypcja
Wysoka Izbo, hańba dla Grzegorza Brauna, szacunek dla wszystkich symboli religijnych. Grzegorz Braun w swoim pierwszym wystąpieniu bezpardonowo i bezprzykładnie zaatakował Panią Marszałek Elżbietę Witek w pierwszym wystąpieniu w tej kadencji, zgodnie z linią polityczną tej strony sali, Pani Marszałek, nie ma dla Pani lepszej pochwały i lepszej rekomendacji niż ten atak Grzegorza Brauna. Panie premierze, pytania do Pana. Czy zamierza Pan powierzyć jakieś jedno ze stanowisk rządowych Panu posłowi Romanowi Giertychowi, byłemu przewodniczącemu Ligi Polskich Rodzin, byłemu przewodniczącemu Młodzieży Wszechpolskiej, który wiele lat temu oczywiście, ale pisał w niektórych swoich publikacjach, m.in. już 50 lat nasza ojczyzna dźwigał na swoim grzbiecie takie parchy jak wy. Na głosu zapraszam.